Podnikatel Jančura prozradil, kdy přijde čas nechat Babiše ukřižovat

09.03.2018 22:02

Podnikatel Radim Jančura je znám tím, že se bez obalu vyjadřuje k aktuální politické situaci v Česku. V minulosti upoutal pozornost např. tím, že kritizoval ČSSD a podporoval současného premiéra v demisi Andrej Babiše a jeho hnutí ANO. Teď prozradil, kdy přijde čas Andreje Babiše ukřižovat. Pokud taková doba přijde, Jančura prý sám podrží Babišovy ruce na kříži.

Podnikatel Jančura prozradil, kdy přijde čas nechat Babiše ukřižovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Jančura
reklama

Radima Jančuru zná díky jeho žlutým autobusům a vlakům téměř celé Česko. Jančura se navíc nebojí veřejně vyjadřovat. Například kritizoval český stát za to, jak údajně pomalu a nedostatečně pouští na železnici konkurenci. Vedle toho na sebe upoutal pozornost tím, že se jasně postavil za hnutí Andreje Babiše a kritizoval ČSSD.

V obecné rovině je rád, že se Češi začali zajímat o věci veřejné a pochopili, že starosta jejich města, obce či vesnice je taky jen člověk, a když lidé svému starostovi řeknou, co jim vadí a co chtějí změnit, starosta je mnohdy poslechne. Je přeci jen v jeho zájmu udržet si své voliče. Zato ovlivnit vyšší patra je podle Jančury pro běžného občana dost obtížné. Nejlépe to jde, když člověk vstoupí do politické strany a působí v ní. Jenže se stává, že v místní stranické organizaci narazíte na nějakého šíbra, který vám vezme chuť veřejně se angažovat.

Jančura má za to, že ve vrcholné politice potřebujeme především silného lídra.

„Musí to být silný lídr. To je základ. Dneska je trošičku taková nervozita z politiky. Když do toho chce Andrej Babiš za každou cenu jít, tak ať ukáže, co umí, a když mu to půjde špatně, tak ho společně ukřižujme. Je potřeba, aby tady byl lídr, když ne on, tak někdo jiný, aby se tady jenom nemlelo a spíš se udělaly ty změny,“ doporučil Jančura.

Vedle silného lídra prý potřebujeme efektivní stát a občany s dostatečným sebevědomím, kteří budou cestovat do zahraničí, naberou zkušenosti a zase se vrátí domů, kde své zkušenosti prodají. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Foto Lipovské v kavárně: Dohra celé věci. A nová ,,aféra"! Kdo ji včera vezl autem...

11:18 Foto Lipovské v kavárně: Dohra celé věci. A nová ,,aféra"! Kdo ji včera vezl autem...

Předevčírem Svoboda, včera Bobošíková. Média a novináři si všímají, s kým se setkává nová radní Rady…