Pokud to není kulka, tak si utřete vajíčko a jedete dál, říká spolupracovnice Pavla Sehnala

13.08.2021 14:26

Advokátka Monika Hášová kandidovala ve volbách v roce 2010 za TOP 09. V roce 2017 se postavila po bok Pavla Sehnala a za jeho Alianci pro budoucnost kandiduje i letos. Jako politička je přesvědčena, že patříme na Západ a kupříkladu v oblasti soudnictví se můžeme ledacos naučit od Německa. Také věří, že lidé musí pečovat o svou planetu a pomoct jí např. utnutím spalovacích motorů v autech. Jasný názor má také na rodinu. Tu tvoří muž, žena a dítě. Nakonec zmínila i Babiše a hod vajíčkem.

Pokud to není kulka, tak si utřete vajíčko a jedete dál, říká spolupracovnice Pavla Sehnala
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Monika Hášová

V rozhovoru pro internetovou televizi XTV zdůraznila, že lidé musí v prvé řadě myslet na své zdraví, na druhém místě na zdraví planety. Proto je ráda, že se snad blíží konec aut se spalovacími motory.

„Já bych byla pro auta bez nafty. A mám pocit, že v této oblasti už máme zelenou, takže si myslím, že musíme všichni myslet na svoje zdraví a na životní prostředí především. Až teprve potom na digitální stát, to je samozřejmě moje vnímání světa,“ uvedla.

V rámci pečování o své zdraví by měl podle Hášové každý dbát o to, aby sportoval. „Sport je pro mě obrovská devíza a myslím si, že by měla být pro každého,“ zaznělo od političky.

Jako advokátka prý věnuje pozornost i exekucím. S exekucemi podle ní nepřímo souvisí i problémy v rodinách. „Přibylo rozvodů. Je strašně moc narušených rodin, problémů,“ upozornila. Podle svých slov má několik klientů, s nimiž řeší exekuce a může říct, že jde o velmi tvrdé prostředí. Je přesvědčena, že v Česku opravdu funguje cosi jako exekutorská mafie. „Myslím si, že ano,“ uvedla.

„Ale z mého pohledu, nevím, jestli je to téma k řešení. Z mého pohledu - já mám jiná témata,“ upozornila.

Pár slov věnovala i covidu. Má pochopení pro to, že se někteří lidé covidu bojí, ale rozumí i lidem, kteří rádi chodí za kulturou. Sama patří do druhé skupiny a všem lidem. kteří se covidu bojí, vzkazuje, že mohou zůstat doma, nechodit do restaurací, nechodit do kin, nechodit do divadel. A ostatní lidé mají podle ní normálně žít.

Věří také, že máme zůstat pevnou součástí EU a že se od některých členských zemí můžeme ještě něco naučit.

„Já jsem přesvědčena o tom a myslím si, že patříme na Západ. V oblasti justice bychom si pořád měli brát příklad právě na Západě. Třeba v Německu, kde se při rozvodech zkoumá, kdo za rozvod může a ten, kdo za to může, si balí kufry a odchází z domácnosti,“ dala příklad.

„Jsem konzervativní a myslím si, že rodinu tvoří muž a žena, manžel a manželka. Proto také muž a žena mohou mít děti a děti tvoří rodinu. Jinak jsem liberální v tom, ať si každý dělá, co chce. To znamená, že nemusí vstupovat do nějakého svazku, i když dneska máme registrovaná partnerství. Takže si myslím, že je to v pořádku tak, jak to je. Ale rozhodně si myslím, že by každé dítě mělo mít ten vzor - maminku a tatínka."

Nakonec několika slovy okomentovala hod vajíčkem na Andreje Babiše „Stane se to. To je běžné a v politice je taková zásada, že se nikdy někomu nezavděčíte. Ať máte takový názor, nebo jiný, tak vždycky budete mít své příznivce a své odpůrce. A někteří to samozřejmě projevují tak, jak to projevují. Takže co můžete dělat. Pokud to není, jak se říká, kulka, tak si utřete vajíčko a jedete dál,“ uzavřela rozhovor. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…