Prasečí potěšení, kolaboranti, zloději. Text ke stému výročí, který komunisty nepotěší

18.05.2021 14:41

Publicistka Jana Machalická připomněla výročí 100 let od založení Komunistické strany Československa. Komunisté podle ní „z prosperující země vytvořili sovětskou kolonii a celou zemi rozkradli“. Jediný světlejší bod komunistických dějin byl podle ní boj proti nacismu, který byl ale záhy znehodnocen perzekucí českých válečných hrdinů.

Prasečí potěšení, kolaboranti, zloději. Text ke stému výročí, který komunisty nepotěší
Foto: milice.cz
Popisek: Odznak KSČ
reklama

„Před sto lety u nás soudruzi založili spolek, který po válce z prosperující země vytvořil sovětskou kolonii a rozkradl celou zemi. Navíc jim to bylo k ničemu, protože to, co ukradli, jen zrajtovali a dělali to hlavně ze zlé vůle a z prasečího potěšení,“ napsala v úvodu svého komentáře pro Lidovky.cz Machalická.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 18.5.2021)

3%
hlasovalo: 16594 lidí
V dalším textu autorka tvrdě kritizuje celé dějiny československých komunistů, které jsou podle ní plné kolaborantství a vlastizrady. „Představitelé KSČ byli obyčejní kolaboranti a vlastizrádci, nejdřív v demokratickém Československu existovali jako pátá kolona Kominterny, což byl nadřízený gaunerský spolek, který měl rozvracet jiné země a pracovat na bolševické revoluci. Po válce mleli o proletářském internacionalismu a konali jen podle pokynů Moskvy,“ plísní komunisty Machalická.

Upozorňuje, že po válce z Československa putovaly strategické suroviny do Sovětského svazu. „Hlavně uran, který po sovětském vzoru dobývali v koncentrácích političtí vězni. Dá se vůbec to nezměrné zlo, které tu vládlo čtyřicet let a zdeformovalo myšlení lidí víc, než jsme ochotni si připustit, pochopit? A mají dějiny KSČ, která se zakládala od 14. do 16. května 1921, nějaké světlé body?“ pokládá řečnické otázky Machalická.

Jediným světlým bodem je podle ní statečný boj proti nacistům, který ale komunisté po válce stejně zdiskreditovali, když se tvářili, že západní odboj neexistoval, a ještě jeho hrdiny zavírali do kriminálů. Navíc rudý teror nebyl podle Machalické oproti tomu nacistickému zase o tolik jiný. „To, že komunisté bojovali proti nacistům, také způsobilo zmatek, pořád dost lidí nechápe, že hnědý teror a rudý teror se až tolik neliší, jeden si vetkl do znaku rasovou nenávist, zatímco druhý třídní. Prostředky a metody měli a uplatňovali vždy stejné. Vždycky, když dojde na to, jak se komunisté dostávali k moci, vzpomenu si na Brechtův Zadržitelný vzestup Artura Uie. Líčí vzestup malé bandy gangsterů, která ovládne město díky strachu, chamtivosti a lhostejnosti. Brecht to sice napsal jako podobenství o nacistech, ale padne to i komunistům,“ srovnává obě ideologie Machalická.

Na současných komunistech ji štve, že se od původní KSČ a jejích prohřešků nikdy nedistancovali. „Dnešní KSČM je nástupnická strana KSČ a nikdy se od své minulosti nedistancovala, chová se pořád stejně a hlásá stejnou demagogii. Ukázkovou bolševickou rétoriku předvedl při zmíněném výročí místopředseda strany Stanislav Grospič, kariérista, který měl žaludek na to, aby do strany vlezl ještě v roce 1987 (mimochodem proslavil se výrokem, že většina úmrtí v srpnu 1968 byly dopravní nehody, pochopitelně – jak jinak třeba hodnotit takové převálcování tankem),“ nechápe vyjádření některých současných komunistů Machalická.

Poukazuje i na Grospičovo vyjádření, podle nějž komunisté sto let bojují za sociální spravedlnost a za tu dobu výrazně posunuli českou společnost, díky čemuž máme osmihodinový pracovní den. „Kam společnost posunuli, to jsme všichni dobře viděli, škoda že nepokračoval dál tak, jak jsme to léta slýchali: Díky komunistům jsme přešli od kadibudek ke splachovacím záchodům a přestali prát na valše a pořídili si pračky, zatímco na Západě takové štěstí neměli. Osobně bych raději pracovala šestnáct hodin denně, jen abych jejich skvělý experiment za sociální spravedlnost nemusela zažít na vlastní kůži,“ uzavírá Machalická.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…