Pravda o EU posledních let: Václav Klaus st. vytáhl fakta. Mluvil i o ČT

10.09.2019 12:54 | Zprávy
autor: tle

Václav Klaus jako host Xaverova pořadu XTV odpovídal na otázky. Je výhrou odchod Velké Británie z Evropské unie? Dodržela Evropská unie některé sliby, které dala? Zajímá někoho ve světě, že máme trestně stíhaného premiéra, a kde mají původ pokrokářské ideje? „Andrej Babiš na naší politické scéně není zcela jasně největší zlo,“ řekl. Odpovědi vás možná překvapí…

Pravda o EU posledních let: Václav Klaus st. vytáhl fakta. Mluvil i o ČT
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus

Hostem moderátora Xavera v XTV byl bývalý prezident České republiky prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult.  „Máme se jako občané obávat odchodu Velké Británie z Evropské unie, co myslíte?“ mířila první otázka Xavera na exprezidenta.

Celý rozhovor ZDE

„Tak zaprvé, odchod Velké Británie z Evropské unie není věcí, které by se občané České republiky měli obávat. Já myslím, že to je úplně jedno pro nás, jestli tam Velká Británie je, to je naprostý omyl části lidí, kteří trošičku ještě důvěřují ve starou dobrou Anglii a myslí, že Anglie tam je od toho, aby hájila nějaké hodnoty, které jsou nám, malé středoevropské zemi, bližší. Myslím, že to v posledním půlstoletí už nikdy nebylo a Velká Británie pro nás nebyla žádným vylepšujícím prvkem Evropské unie. Myslím, že ona tam hrála stejnou hru jako kdokoliv jiný. Myslím, že lidi u nás mate to, že jsou nějaká britská média, která vystupují jiným způsobem, ale britský úřednický sbor, lidé, které Velká Británie posílá jednat do Bruselu a podobně, to je prostě stejná skupinka lidi jako Francouzi, Němci, Holanďani, Dánové. Naprosto jednosměrně stejná a pro nás nikdy žádnou výhrou nebyla, to říkám vědomě,“ shrnul situaci profesor Klaus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…