Překrucování? Klaus ml. se ostře pustil do Žáčka z ODS kvůli banderovcům

7. 6. 2019 17:27

Na pranýř se za své vystoupení v Poslanecké sněmovně dostal občanský demokrat Pavel Žáček. Již na půdě Sněmovny se do něj pustili komunistický kolega Leo Luzar a nezařazený poslanec Václav Klaus mladší. Ten pak pokračoval i na svém facebookovém profilu.

Překrucování? Klaus ml. se ostře pustil do Žáčka z ODS kvůli banderovcům
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích

„Někteří poslanci (zde Žáček, ODS) při svém tažení proti Rusku – již neváhají ani bagatelizovat a překrucovat bestiální zločiny druhé světové války (oběti zejména Poláci, Židé, ale i Volyňští Češi 1941-1944), vraždění civilistů, dětí... Jen proto, že se jim to politicky hodí,“ rýpl si Klaus mladší.

Anketa

Okrádá vás Andrej Babiš?

17%
hlasovalo: 27536 lidí

„Zpochybňuje poslanec Žáček třeba i polský Ústav národní paměti (Instytut Pamieci Narodowej):  '... není pochyb o tom, že zločiny spáchané OUN-B a UPA (banderovci) byly protipolskou etnickou čistkou charakteru genocidy.' ?? Neuvěřitelné. Ptám se proto, omluví se předseda strany Petr Fiala za výroky poslance Žáčka, nebo jde o oficiální výklad moderních dějin ODS?“ poznamenal dále Klaus mladší. 

A co konkrétně ve Sněmovně zaznělo? „Člověk si připadá, že zde zaznívají argumenty, které patří do Dumy a ne do českého parlamentu. V souvislosti s tím, o čem se bavíme. Myslím si, že ta sovětská propaganda, respektive komunistická propaganda, před rokem 1989, jak ve vztahu k Ukrajině, tak ke vztahu k Rusům, tak ve vztahu k Sovětskému svazu, tady má velmi silné zastánce,“ uvedl Žáček.

„Poslouchal jsem vás, vy tvrdíte, že vraždění banderovců v letech 1941 až 1944 je prosovětská propaganda, že  to není skutečnost, to jste řekl před tváří stovek tisíců obětí...“ vyzval následně Žáčka k zopakování slov  Klaus mladší. 

„Pane kolego, styďte se. Ospravedlňovat banderovce za to, co způsobili nejenom českému národu tím, že momentálně bojujete proti Rusku, tak se styďte,“ burácel pak Luzar. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…