Překrucování? Klaus ml. se ostře pustil do Žáčka z ODS kvůli banderovcům

07.06.2019 17:27

Na pranýř se za své vystoupení v Poslanecké sněmovně dostal občanský demokrat Pavel Žáček. Již na půdě Sněmovny se do něj pustili komunistický kolega Leo Luzar a nezařazený poslanec Václav Klaus mladší. Ten pak pokračoval i na svém facebookovém profilu.

Překrucování? Klaus ml. se ostře pustil do Žáčka z ODS kvůli banderovcům
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích
reklama

„Někteří poslanci (zde Žáček, ODS) při svém tažení proti Rusku – již neváhají ani bagatelizovat a překrucovat bestiální zločiny druhé světové války (oběti zejména Poláci, Židé, ale i Volyňští Češi 1941-1944), vraždění civilistů, dětí... Jen proto, že se jim to politicky hodí,“ rýpl si Klaus mladší.

Anketa

Okrádá vás Andrej Babiš?

17%
hlasovalo: 28045 lidí

„Zpochybňuje poslanec Žáček třeba i polský Ústav národní paměti (Instytut Pamieci Narodowej):  '... není pochyb o tom, že zločiny spáchané OUN-B a UPA (banderovci) byly protipolskou etnickou čistkou charakteru genocidy.' ?? Neuvěřitelné. Ptám se proto, omluví se předseda strany Petr Fiala za výroky poslance Žáčka, nebo jde o oficiální výklad moderních dějin ODS?“ poznamenal dále Klaus mladší. 

A co konkrétně ve Sněmovně zaznělo? „Člověk si připadá, že zde zaznívají argumenty, které patří do Dumy a ne do českého parlamentu. V souvislosti s tím, o čem se bavíme. Myslím si, že ta sovětská propaganda, respektive komunistická propaganda, před rokem 1989, jak ve vztahu k Ukrajině, tak ke vztahu k Rusům, tak ve vztahu k Sovětskému svazu, tady má velmi silné zastánce,“ uvedl Žáček.

„Poslouchal jsem vás, vy tvrdíte, že vraždění banderovců v letech 1941 až 1944 je prosovětská propaganda, že  to není skutečnost, to jste řekl před tváří stovek tisíců obětí...“ vyzval následně Žáčka k zopakování slov  Klaus mladší. 

„Pane kolego, styďte se. Ospravedlňovat banderovce za to, co způsobili nejenom českému národu tím, že momentálně bojujete proti Rusku, tak se styďte,“ burácel pak Luzar. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uskromněte se, Češi! Buďte jako Greta, nejezte maso. Jinak budete trestáni, říká ekolog

10:56 Uskromněte se, Češi! Buďte jako Greta, nejezte maso. Jinak budete trestáni, říká ekolog

Ekolog a biolog Petr Blahut se domnívá, že naše společnost dramaticky ničí Zemi. Jako příklad správn…