Prezidentští kandidáti chtějí peníze, které museli vracet, poslat na charitu

30.03.2013 18:59

Prezidentští kandidáti museli vrátit zhruba čtvrt milionu korun, který jim poslali jejich příznivci v rozporu se zákonem. Nyní se objevil návrh, že by se i tyto peníze mohly poslat na charitu.

Prezidentští kandidáti chtějí peníze, které museli vracet, poslat na charitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Živé vysílání z divadla Hybernia v Praze přineslo finální utkání Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga v boji o Hrad

Kolem deseti tisíc vraceli Vladimír Franz, Táňa Fischerová a Jiří Dienstbier. Nejvíce vracel Karel Schwarzenberg, a to 71 tisíc korun. Polovinu této sumy pak Miloš Zeman nebo Zuzana Roithová. Jan Fischer a Přemysl Sobotka vraceli jednu, respektive dvě, stokoruny.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Někteří kandidáti dary rovnou vrátili zpátky na účet. Zeman, Schwarzenberg nebo Fischerová ale navrhují, aby tyto peníze mohli po senátní kontrole poslat na charitu.

Senátoři z mandátního a imunitního výboru už závěrečné zprávy zkoumají. Měli by říct, jestli je kampaň správně vyúčtovaná a jestli je vše v pořádku. Protože to ale nikdy nedělali a ani mezi nimi nejsou účetní, spíše právníci, tak se rozhodli, že si závěrečné zprávy nechají posoudit externím auditorem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

13:01 Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

Expert Trikolóry doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. se na blogu webu Aktuálně rozepsal o Istanbulské …