„Musí probíhat další integrace,“ ujišťoval v Otázkách Václava Moravce místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Podle něj je potřeba se zaměřit nejen na ekonomickou, ale i politickou integraci. Navíc zdůraznil, že zatím žádná země neprojevuje snahu eurozónu rozbít. Vůle je prý taková, aby se zatím postupovalo společně.
„Nelze mluvit o dvourychlostní Evropě,“ míní stínový ministr zahraničí. „To spíš bude tak, že zde bude integrovaný celek a vedle budou izolovaní jedinci,“ dodal. To by prý uškodilo právě i České republice, neboť by zde vznikly bariéry v obchodu. „My teď žijeme z přístupu na volný trh,“ upozornil.
Podobně hovořil i Karel Schwarzenberg, který také hájí EU. „Mám dojem, že jsme si vyjednali strašnou pověst v Evropě,“ prohlásil. Současná protievropská nálada podle něj nesouvisí se samotnou unií, ale hlavně s hospodářskou krizí. „Lidé to dávají všechno do jednoho kotle,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



