Prokletých 34,90 Kč. Lidl hasí, ale požár se šíří

09.04.2023 19:31 | Ze sítí

Již před několika týdny řetězec Lidl řešil nepříjemnost s videem, které naznačovalo, že „sleva by nemusela být slevou“. Rýže Basmati stála dle slevového označení „v akci“ 34,90 Kč, nicméně pod cenovkou byla na regále ještě jiná, jež označila cenu 34,90 Kč za standardní. Řetězec se brání, že šlo o nedorozumění. Nicméně požár se šíří. „Přitopila“ Agrární komora ČR, která dlouhodobě obchodní řetězce za ceny potravin pranýřuje. A zákazníci jí dávají za pravdu. „Tohle je Lidl, ale to stejné dělá i Kaufland, i Albert, bohužel. Snad jen v Bille jsem to nikdy nezažil,“ řekl jeden z nich.

Prokletých 34,90 Kč. Lidl hasí, ale požár se šíří
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Lidl, Německo

V maloobchodním řetězci Lidl ČR se zlevněné zboží nebo zboží v akci označuje obvykle oranžovou cenovkou. Na TikToku se nyní šíří video z jedné z poboček obchodu. Člověk, jenž video natáčí, upozorňuje na skutečnost, že jedna z položek, které obchod prodává, byla označena oranžovou slevovou cenovkou. Pod ní se však nacházela standardní bílá cenovka s originální nezlevněnou cenou a ta byla totožná s cenou, která se zákazníkům měla jevit jako „akční“. Basmati rýže před slevou i po slevě za 34,90 korun.  

Vedení Lidlu pro TN.cz poskytlo vysvětlení. Cenovka byla oranžová, protože výrobek měl být zlevněným trvale. „V tomto případě se cena rýže ve stálé nabídce snížila ze 39,90 Kč. Nejedná se o cenu před a po akci. Oranžová barva je použita proto, abychom na novou cenu upozornili,“ vyjasnil Lidl s tím, že po pár týdnech oranžovou cenovku nahradí bílá. Tu si „kolegové v prodejně zřejmě již přichystali“.

Na svém facebooku se k této kauze vyjádřila Agrární komora ČR, která zahraniční obchodní řetězce v Česku dlouhodobě kritizuje. Supermarkety podle komory zdražují více, než jen by nutně musely, dokazuje to na datech od statistiků na příkladu brambor nebo jablek. Vyčítá supermarketům, že na prodeji potravin a na krizi v České republice vydělávají. Jejich „podnákladové výkupní ceny“, za něž potraviny nakupují, jsou pak pro dodavatele některých položek likvidující.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luk

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

17:16 Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – „Estonsko a další dělají za USA černou práci,“ míní komentátor To…