Putin je 20 let v čele Ruska. Měl by skončit, vyzval spisovatel na ruském serveru

12. 8. 2019 20:06

Spisovatel Andrej Stoljarov má za to, že Rusko přežije i odchod Vladimira Putina z funkce prezidenta největší země světa. Kremelští politologové se nás prý snaží přesvědčit o opaku, ale Stoljarov si trvá na tom, že mezi Vladimirem Putinem a Ruskem opravdu není rovnítko. Dokonce se domnívá, že by dnes Rusku bez Putina už bylo lépe, protože se po dvaceti letech své nepřetržité vlády dostal do situace, ve které už není schopen posouvat zemi kupředu.

Putin je 20 let v čele Ruska. Měl by skončit, vyzval spisovatel na ruském serveru
Foto: Repro Youtube
Popisek: Vladimir Putin zdraví návštěvníky mistrovství světa ve fotbale

Ruský server Rosbalt.ru uveřejnil text spisovatele Andreje Stoljarova, který je přesvědčen, že Rusko přežije odchod prezidenta Vladimira Putina z funkce. Putin fakticky řídí zemi už dvacet let a spisovatel ve svém komentáři uznal, že v první polovině své vlády Rusku opravdu pomohl. Po chaotické situaci, ve které se prý Rusko ocitlo za časů prezidentství Borise Jelcina, bylo třeba zemi stabilizovat. A Putin to dokázal. Dokázal Rusko přivést do Světové obchodní organizace, dokázal lidem vrátit pocit hrdosti na svou zemi a tak podobně. Jeho popularita v roce 2008 dosahovala 60 procent. Mohl v tom hrát roli i úspěch ruských sil ve válce s Gruzií v roce 2008.

Anketa

Je Putinovo Rusko ,,Říše zla"?

10%
90%
hlasovalo: 12371 lidí
Ale právě po roce 2008 podle Stoljarova nastal ten nejlepší čas, aby Putin post prezidenta Ruské federace opustil. Mohl by místo něj přijít někdo, kdo by posunul zemi kupředu. Spisovateli je jasné, že Putin už to nedokáže. Už proto, že kvůli anexi ukrajinského poloostrova Krym se dostal do vleklého sporu se Západem, který prakticky nedokáže vyřešit, protože ani on, ani západní politici nemohou ustoupit, aby neztratili tvář.

Ale kdyby Putina nahradil někdo jiný, mohl by učinit symbolické ústupky, aniž by na Krymu ztratil vliv, a obě strany – Západ i Rusko – by mohly říkat, že dosáhly určitého vítězství a mohou narovnat vzájemné vztahy, což by pomohlo oběma stranám.

„V roce 2010 činil růst ruského HDP 4,5 %, v roce 2011 – 4,3 %, v roce 2012 – již 3,3 % a v roce 2013 – jen 1,8 %. A to za situace, kdy se ceny ropy pohybovaly ve fantastických výšinách,“ napsal spisovatel. Tato čísla podle něj dokládají, že Rusko stagnuje.

Někteří lidé se obávají, že Putin udržuje mír mezi kremelskými klany, a kdyby zmizel ze scény, pustí se do boje o moc, který zemi zdecimuje. Spisovatel je však jiného názoru. Uznává sice, že kremelské klany spolu bojují a jednají velmi sobecky, ale zároveň tvrdí, že členové těchto klanů nejsou idioti a nezničí si zemi, ve které si udržují vliv. Členové klanů prý navíc chápou, že dnes jejich země disponuje silnou armádou, silnou policií a silnými tajnými službami, které jsou schopné zemi udržet v klidu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

16:44 Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

Poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší je přesvědčen, že Evropská unie výrazně om…