Rozhlas potvrdil: Škárka požádá sněmovnu o zbavení imunity sám

12.07.2011 13:26

Český rozhlas informoval o tom, že poslanec Jaroslav Škárka skutečně požádá sám sněmovnu o zbavení imunity. Tuto informaci podle rozhlasu pak Škárka sdělil i členům mandátového a imunitního výboru. Poslanci z tohoto výboru si jej dnes pozvali k vysvětlení kauzy vnitrostranické korupce u Věcí veřejných.

Rozhlas potvrdil: Škárka požádá sněmovnu o zbavení imunity sám

O vydání Jaroslava Škárky a Víta Bárty požádala sněmovnu protikorupční policie. Bártu policisté podezírají z korupce, Škárku z braní úplatků. Zatímco Bárta se z jednání výboru omluvil kvůli nepřítomnosti svého advokáta, Škárka přišel i bez právního zástupce.

„Myslím si, že jsem naprosto nevinný, proto jsem také přišel na toto jednání. Pokud budu vydán, nemám s tím vůbec žádný problém. Věřím, že to dopadne tak, jak by mělo. Hned na úvod jsem sdělil, že jsem pro to, abych byl vydán, a budu žádat sněmovnu o své vydání," řekl Českému rozhlasu Škárka.

Více: peníze za mlčení ve VV

O tom, kdy a jaké stanovisko padne k vydání obou poslanců, mandátový a imunitní výbor ještě nerozhodl. Jednání totiž bylo přerušeno.

Související:

Nyní bude záležet na tom, kdy by se mělo o zbavení imunity hlasovat. Pokud to bude ještě na této mimořádné schůzi, může se výbor sejít ještě dnes večer. Pravděpodobněji se ale rozhodne až na konci prázdnin, kdy poslance čeká schůze řádná, informuje rádio.

Předseda mandátového a imunitního výboru Jeroným Tejc pak v rozhovoru pro Českou televizi uvedl, že poslanci by ale měli v obou případech hlasovat stejně. „Poslanec Škárka skutečně žádá o vydání sám," poznamenal Tejc. Bude podle něj nyní záležet na tom, zda se koalice shodne na tom, že Bártu vydat nechce.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

10:21 Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

V novém díle své Hejma show se komentátor Ondřej Hejma obul do předvolebních kampaní. Ta od SPOLU mu…