Salačová z kauzy Rath promluvila. A skutečně dostane nižší trest

10.04.2013 14:06

Podnikatelka Ivana Salačová, která figuruje v kauze Rath, se nejspíš dočká mnohem nižšího trestu. Státní zástupce Petr Jirát jí totiž přidělil statut spolupracující obviněné. S policií začala spolupracovat už v červnu minulého roku. Píší o tom Lidovky.cz.

Salačová z kauzy Rath promluvila. A skutečně dostane nižší trest
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Díky tomu se také jako první ze všech jedenácti obviněných dostala z vazby. Během svých tří výpovědí měla popsat korupční mechanismus, jaký ve Středočeském kraji fungoval. „To, co jsme zadokumentovali soudem povolenými prostorovými a telefonními odposlechy, sledovačkami, nám potvrdila, že to tak skutečně je, a tím z mého pohledu vyrazila z ruky obhajobě argument, že je to jen naše, ničím nedokázaná teorie,“ uvedl před časem Jirát v deníku Právo.

Obhajobu Pancové a Kotta to neovlivní

Pro obhajobu Kateřiny Pancové, bývalé ředitelky kladenské nemocnice, a exposlance Petra Kotta nebude mít podle jejich obhájce Tomáše Sokola tato skutečnost žádný vliv. „My si myslíme, že paní Salačová ve vztahu k mým klientům nevypovídá nic významného. Není to nic převratného a dalo se to předpokládat,“ řekl Lidovkám.cz.

Salačová je ředitelkou a jednatelkou stavební firmy FISA. Obviněna je kvůli předraženým zakázkám na opravu buštěhradského zámku a korupci při rekonstrukci gymnázia v Hostivici. Kromě toho ji policie viní z podílu na zmanipulovaných veřejných zakázkách ve Středočeském a Jihočeském kraji.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářek neziskovek nad novým zákonem Mattea Salviniho: Migranti déle zavření. Šup rychle pryč. Něco provedeš, jdeš...

8:32 Nářek neziskovek nad novým zákonem Mattea Salviniho: Migranti déle zavření. Šup rychle pryč. Něco provedeš, jdeš...

Matteo Salvini, ministr vnitra a předseda italské Ligy, přišel s dekretem, který v Itálii podstatně …