Sebevražda! Kalousek se pustil do křížku se Zahradilem. Jde o sudetské Němce

14. 12. 2019 21:20

Prezident Miloš Zeman navrhl někdejší ministryni spravedlnosti za hnutí ANO Helenu Válkovou na ombudsmanku. Na počátku příštího roku by mohla nahradit končící Annu Šabatovou. Europoslanec Jan Zahradil se nad Zemanovým návrhem zasmál a připomněl slova Válkové z roku 2014. Dostal se kvůli tomu do křížku s Miroslavem Kalouskem (TOP 09). Šlo o druhou světovou válku a sudetské Němce.

Sebevražda! Kalousek se pustil do křížku se Zahradilem. Jde o sudetské Němce
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

Anketa

Vítáte vítězství Borise Johnsona v britských volbách ?

86%
7%
hlasovalo: 19088 lidí
Na jaře 2014 tehdejší ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Andreje Babiše (ANO) Helena Válková v rozhovoru pro server Echo24.cz řekla, že v dobách Protektorátu Čechy a Morava za druhé světové války se toho Čechům „zas tak moc nedělo“. Značnou část veřejnosti včetně příbuzných obětí nacistického řádění tím tehdejší členka vlády přivedla do varu. Poté vysvětlovala, že tím mínila to, že v jiných zemích se nacisté chovali ještě krutěji.

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se rozhodl, že nebude zmiňovat enormní oddanost Andreji Babišovi (ANO), nebude zmiňovat členství Válkové v předlistopadové komunistické straně, kde se prý dostala i k otázkám lidských práv, ale připomene to, jak se Válková vyjadřovala o utrpení Čechů, Moravanů a Slezanů za druhé světové války.

„Snaze o recyklaci exministryně Válkové do další funkce se upřímně divím. Nebudu mávat jejím členstvím v KSČ či oddaností Babišovi. Vzpomenu ale její skandální výrok z roku 2014, který na diskvalifikaci stačí. Na tom jsem se shodl i s Miroslavem Kalouskem (TOP 09),“ napsal Zahradil.

Posléze doplnil, že poválečný odsun sudetských Němců vnímá jako zcela logickou reakci na to, co museli Češi, Moravané a Slezané přežít během šesti let nacistického teroru.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Jan Zahradil zavzpomínal na slova Heleny Válkové

Ozval se i Miroslav Kalousek, který sice s výrokem Heleny Válkové také nesouhlasil, ale to prý ještě neznamená, že by schvaloval odsun sudetských Němců. Kalousek se totiž domnívá, že kdyby sudetští Němci zůstali po válce v Československu, komunisté by to s uchvácením moci u nás neměli tak snadné, jak to měli po odsunu.

„To máte pravdu. Kdyby tady těch 2,5 milionu československých občanů německé národnosti zůstalo, komunisti by v roce 1946 nevyhráli volby a pro možnosti bolševického puče by to byla sebevražda. Každý máme holt jiné priority,“ rýpl si do Zahradila Kalousek. 

Miroslav Kalousek reaguje na Jana Zahradila

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

10:38 Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

Jak to s Vrběticemi bylo a hlavně nebylo, vysvětluje ve své nové analýze nezávislá zpravodajská agen…