Silná lidovecká organizace má nového předsedu. Chystá se už i na volby

18.05.2013 19:22

Novým předsedou krajského výboru KDU-ČSL v Pardubickém kraji je místostarosta Litomyšle a krajský zastupitel Radomil Kašpar. Do funkce jej v pátek zvolili delegáti krajské konference. Prvním místopředsedou se stal první náměstek hejtmana Roman Línek, dosavadní krajský předseda, který regionální organizaci vedl 15 let, informoval dnes ČTK krajský tajemník lidovců František Jelínek.

Silná lidovecká organizace má nového předsedu. Chystá se už i na volby
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Dalšími místopředsedy delegáti zvolili předsedu okresního výboru Ústí nad Orlicí Petra Čadu a krajského radního zodpovědného za sociální věci a neziskový sektor Pavla Šotolu. Na pozici předsedy KDU-ČSL, který se bude volit 8. a 9. června v Olomouci, podpořili nynějšího prvního muže strany Pavla Bělobrádka. Jednoznačnou podporu získala také kandidátka pro volby do Evropského parlamentu za Pardubický kraj Marie Jílková, rodačka z Lezníku u Poličky.

Připravují volební témata i program

Lidovci se také začínají připravovat na příští, takzvaný supervolební rok. Hlavními body vnitrostranických konferencí byl výběr vhodných osobností na kandidátky a příprava volebních témat a programu.

Členové KDU-ČSL z Pardubického kraje jsou v politice významně zastoupeni. Senátor Petr Šilar je předsedou senátorského klubu. V krajském zastupitelstvu působí první náměstek hejtmana Roman Línek, radní Pavel Šotola a zastupitelé Radomil Kašpar a Petr Šilar. Lidovci mají také významný podíl v komunální politice, v regionu mají 25 starostů, 29 místostarostů a 31 radních. Ve 130 místních organizacích působí 2415 členů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…