Situace Ve Smečkách by se neměla opakovat, slibuje radní

06.06.2012 22:32

Nedávný incident v ulici Ve Smečkách, kde se začaly prostitutky tamního nočního klubu nabízet přímo ve výlohách a to pár metrů od mateřské školy, ukázal na nedostatky v občanském zákoníku. Teď ale přišel starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký s tím, že se v občanském zákoníku přece jenom nachází pasáž, která by mohla podobné aktivity zakázat.

Situace Ve Smečkách by se neměla opakovat, slibuje radní
Foto: Flickdriver
Popisek: prostituce, ilustrační foto

Paragraf občanského zákoníku zmiňuje “zásah do pokojného stavu” a dále se v něm úvádí: "Došlo-li ke zřejmému zásahu do pokojného stavu, lze se domáhat ochrany příslušného orgánu státní správy.” Proto by úřady podle starosty mohly zasáhnout v případě, kdyby se prostitutky ve výlohách objevily znovu. I tak by ale podle Lomeckého bylo nejlepší, kdyby se co nejrychleji schválil zákon o regulaci prostituce.

Magistrát už připravuje zákon, který by nastavil pravidla, podle kterých by pak mohly obce regulovat prostituci. "Legální definici prostituce máme na stole, zákon by měl být hotový do podzimu letošního roku," uvedl radní Lukáš Manhart. Provozování prostituce má být sice považovaná za živnost, hlavní město Praha ale chce zavést speciální povolení k “provozování činnosti” s tím, že obecní úřad by pak měl být tou institucí, která by na ní měla dohled.

"Ten, kdo bude žádat o povolení k provozu prostituce, bude muset doložit potvrzení, že netrpí žádnou pohlavní nemocí. Pravidelné zdravotní prohlídky budou povinné v tříměsíčních intervalech”, upřesnil Manhart. V dnešní době vyhláška nezakazuje vznik erotických zařízení, čehož využívají erotické kluby v centru Prahy a to hlavně v ulici Ve Smečkách a na Václavském náměstí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

13:51 To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

Aktivisté z Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) už jsou zase na scéně. Tentokrát drží hlad…