Slibovali, nabízeli. Petříček byl k roztrhání, ale zůstal věrný ČSSD

14.06.2021 14:40 | Zprávy
autor: jma

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) tvrdí, že měl nabídky od jiných politických stran, ale rozhodl se zůstat v sociální demokracii. „V sociální demokracii jsem, nikam neodcházím, nepřijímám žádné nabídky od politické konkurence. Jsem tělem i duší sociální demokrat,“ říká Petříček s tím, že kvůli odvolání z čela ministerstva není zahořklý. Úkolem současného vedení je podle něj znovu získat důvěru občanů a uspět ve volbách.

Slibovali, nabízeli. Petříček byl k roztrhání, ale zůstal věrný ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

Petříček v rozhovoru pro server Novinky.cz prohlásil, že kvůli svému odvolání z postu ministra zahraničí, které si vymohl šéf ČSSD Jan Hamáček, není zahořklý. Nový pokus o to stát se předsedou strany prý již není na stole. „Není to pro mě téma, které by bylo aktuální. Záleží také na tom, jak sociální demokracie uspěje ve volbách, a já určitě budu chtít přispět k tomu, aby dopadla dobře. Nejsem také rozhodně zahořklý. V sociální demokracii jsem, nikam neodcházím, nepřijímám žádné nabídky od politické konkurence. Jsem tělem i duší sociální demokrat,“ říká Petříček, který dle svých slov již některé nabídky odmítl.

Petříček je zatím nadále jedničkou ČSSD na pražské kandidátce, hojně se ale spekuluje o tom, že se jedničkou v Praze stane ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. „Kandidátka v Praze ještě nebyla konečně schválena. Zatím mám nominaci na lídra, z vedení se o tom se mnou ještě nikdo nebavil. Bude o tom navíc ještě rozhodovat krajské předsednictvo pražské organizace, může se k tomu vyjádřit i celostátní předsednictvo. Jsem ale připraven sociální demokracii pomáhat. Pokud bude prostor, rád se zapojím,“ tvrdí Petříček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…