Štěch: Vládu bez Babiše! Gross musel odstoupit a jeho problémy byly daleko menší

20. 2. 2018 9:02

Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) se domnívá, že strana by měla trvat na vládě bez Andreje Babiše (ANO). Nové vedení strany, Jan Hamáček a Jiří Zimola, je pověřeno sjezdem uzavřít dohodu o vládě, následně ji však musí posvětit sjezd nebo stranické referendum. Rozhovor se Štěchem přinesl server Novinky.cz.

Štěch: Vládu bez Babiše! Gross musel odstoupit a jeho problémy byly daleko menší
Foto: Daniela Černá
Popisek: Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR na sjezdu OS KOVO

„Nové vedení si chtělo nechat prostor pro vyjednávání,“ domnívá se Štěch vzhledem k usnesení, kdy si ČSSD nechala otevřená vrátka při vyjednávání větou, že trestně stíhaná osoba je „problém“. On sám navrhoval tvrdší usnesení, v němž mělo zaznít, že ČSSD nepůjde do vlády s trestně stíhanou osobou. 

„Důležité je, že sjezd bude pokračovat v dubnu a k této záležitosti se vrátí. Že se jednat musí, je jasné. Myslím, že naše podmínky musí být zřejmé a nemůžeme z nich ustoupit. Stanislav Gross musel odstoupit a jeho problémy byly daleko menší než Andreje Babiše,“ sdělil Štěch a zdůraznil také to, že sociální demokracie vždy vyžadovala čisté lustrační osvědčení. Andrej Babiš však na Slovensku prohrál soud o tom, zda byl veden v seznamu agentů StB oprávněně. 

Původní text ZDE

„Přijali jsme lustrační princip a nemůžeme se chovat jinak k našim lidem a jinak k němu. Jde o logiku, kterou bychom měli držet. Jak budeme našim členům a veřejnosti vysvětlovat, že se najednou chováme jinak? Budou nás podezírat, že to je za nějaké trafiky nebo jiný prospěch. Trvám na principiálním postupu,“ řekl jasně Štěch.

Následně i zdůraznil, že vláda nesmí zkrátka stát na jedné osobě s takovými problémy. „Jestli na tom hnutí ANO trvá, ať si za to nese odpovědnost,“ dodal.

Závěrem pak Štěch zkritizoval projev prezidenta Miloše Zemana na sjezdu ČSSD, jenž uvedl, že by si sociální demokraté měli říct o posty náměstků a podpořit Babišovu vládu. „Nejsem asi jediný, kdo se domnívá, že se prezidentu toto vystoupení nepovedlo. A jak na sjezdu připomněl jeden delegát, který pracoval ve státní službě, je to v rozporu se služebním zákonem. To, co navrhoval pan prezident, by bylo v rozporu se zákonem,“ poznamenal Štěch, podle jehož slov prezident vystoupil jako mluvčí nebo podporovatel hnutí ANO, nikoliv jako svobodný a suverénní prezident republiky.

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…