Bezpečnostní expert Jaroslav Štefec připomněl první použití jaderné bomby v horké válce. Shození bomby na japonské město Hirošima. „6. 8. 1945. Výročí jednoho z největších válečných zločinů všech dob. Hirošimská tragédie, jejímž hlavním cílem bylo ukázat americké válečnické svaly tehdejšímu ruskému vůdci Stalinovi, je dnes podávána jako „nezbytnost pro vítězství USA nad Japonskem“. Tato vojensky zcela zbytečná demonstrace síly stála Japonsko kolem 160 000 lidských životů,“ připomněl Štefec tragickou událost konce druhé světové války.
Podle Štefce musíme pamatovat na hrůzy výbuchu jaderné bomby i na počty mrtvých a nebrat hrozby jejich použití v současnosti lehkovážně. „Nesmíme na to zapomenout,“ zdůrazňuje a ukazuje na Evropu a USA, kde se o použití jaderných zbraní lehkovážně mluví, když protivníkem je Rusko, které má samo jaderný vojenský arzenál schopný zničit celou planetu. „Zvlášť ne dnes, kdy se v Evropě i v USA začíná stále lehkomyslněji mluvit o jaderné válce, o tom, jak je vlastně ‚neškodná‘ a jak to jako NATO natřeme tomu Rusku, vlastnícímu přes 5 500 jaderných náloží, od taktických až po strategické, a také dostatek jejich nosičů, schopných je dopravit na libovolné cíle. Nejen v Evropě, ale po celém světě,“ zdůrazňuje Štefec.
Podle Štefce u nás působí síly, které by rozpoutání války v Evropě uvítaly. Touží, aby veřejnost otupěla a jakékoliv volání po míru aby umlklo. „Bohužel, síly, které se snaží ovládat náš svět a rozpoutat válečné hrůzy, proti nimž by bylo jaderné bombardování Hirošimy a Nagasaki jen zanedbatelnou epizodkou, dělají vše pro to, abychom zapomněli. Abychom ztratili ostražitost vůči jejich plánům a otupěli vůči válce a jaderné hrozbě. Abychom nevěděli a bylo nám to jedno. A daří se jim to,“ hodnotí současný stav světa Štefec.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
jaderné zbraně , Japonsko , Rusko , USA , válka , Štefec , Hirošima , jaderná bomba
autor: Marian Kučera
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 10 | 0
Další články z rubriky

5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
PO STOPÁCH MAJORA ZEMANA Díl Mimikry ze seriálu 30 případů majora Zemana se proslavil písní Bič boží…
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR