Štefec: Japonci neříkají, že atomovku shodily USA. Někteří věří, že to bylo Rusko

07.08.2024 14:11 | Monitoring

Bezpečnostní expert, člen a odborný garant Trikolory Jaroslav Štefec se zamyslel nad výročím shození jaderné bomby na japonské město Hirošima. A vyrukoval s šokující informací. Mladí Japonci připisují shození bomby Rusku, nikoliv USA. „Více než 1/3 mladých Japonců do 20 let se domnívá, že atomovou pumu na Hirošimu svrhlo Rusko. Ne SSSR, ale Rusko,“ ukázal ztrátu historické paměti Japonců. A varuje před lehkovážností, která panuje i v Evropě.

Štefec: Japonci neříkají, že atomovku shodily USA. Někteří věří, že to bylo Rusko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Štefec

Bezpečnostní expert Jaroslav Štefec připomněl první použití jaderné bomby v horké válce. Shození bomby na japonské město Hirošima. „6. 8. 1945. Výročí jednoho z největších válečných zločinů všech dob. Hirošimská tragédie, jejímž hlavním cílem bylo ukázat americké válečnické svaly tehdejšímu ruskému vůdci Stalinovi, je dnes podávána jako „nezbytnost pro vítězství USA nad Japonskem“. Tato vojensky zcela zbytečná demonstrace síly stála Japonsko kolem 160 000 lidských životů,“ připomněl Štefec tragickou událost konce druhé světové války.

Podle Štefce musíme pamatovat na hrůzy výbuchu jaderné bomby i na počty mrtvých a nebrat hrozby jejich použití v současnosti lehkovážně. „Nesmíme na to zapomenout,“ zdůrazňuje a ukazuje na Evropu a USA, kde se o použití jaderných zbraní lehkovážně mluví, když protivníkem je Rusko, které má samo jaderný vojenský arzenál schopný zničit celou planetu. „Zvlášť ne dnes, kdy se v Evropě i v USA začíná stále lehkomyslněji mluvit o jaderné válce, o tom, jak je vlastně ‚neškodná‘ a jak to jako NATO natřeme tomu Rusku, vlastnícímu přes 5 500 jaderných náloží, od taktických až po strategické, a také dostatek jejich nosičů, schopných je dopravit na libovolné cíle. Nejen v Evropě, ale po celém světě,“ zdůrazňuje Štefec.

Podle Štefce u nás působí síly, které by rozpoutání války v Evropě uvítaly. Touží, aby veřejnost otupěla a jakékoliv volání po míru aby umlklo. „Bohužel, síly, které se snaží ovládat náš svět a rozpoutat válečné hrůzy, proti nimž by bylo jaderné bombardování Hirošimy a Nagasaki jen zanedbatelnou epizodkou, dělají vše pro to, abychom zapomněli. Abychom ztratili ostražitost vůči jejich plánům a otupěli vůči válce a jaderné hrozbě. Abychom nevěděli a bylo nám to jedno. A daří se jim to,“ hodnotí současný stav světa Štefec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marian Kučera

PhDr. Igor Hendrych, Ph.D. byl položen dotaz

Jaká výše důchodu by byla podle vás důstojná?

A co jako politici děláte proto, aby bylo na důstojné důchody i třeba za 20-30 let? Protože teď jsou na tom podle mě důchodci dobře, ale otázkou je, co bude do budoucna?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Henning Mankell, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseList , 07.08.2024 15:51:17
Amerika je vlastně jediná země na světě, která kdy proti jiné zemi použila jadernou zbraň.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Říkal si Cleopatra, tak seděl se ženami. Německo žasne nad případem vraha z Afriky

18:18 Říkal si Cleopatra, tak seděl se ženami. Německo žasne nad případem vraha z Afriky

Až neuvěřitelný případ se právě probírá v Německu, kde africký migrant ubodal dozorce v uprchlické u…