Stropnického poradci figurují v kauze Panama Papers. Jak?

8. 5. 2016 17:50

Do aféry Panama Papers byli podle týdeníku Týden zapleteni i dva blízcí spolupracovníci ministra obrany Martina Stropnického (ANO). Podle informací týdeníku prodali svou konzultační firmu společnosti sídlící přímo v Panamě.

Stropnického poradci figurují v kauze Panama Papers. Jak?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

Kauza Panama Papers odhalila, jak světoví politici a další osoby ulévají peníze do daňových rájů. Týden si nyní všímá transkace z podzimu 2014. Pražskou společnost Business Consulting Group podle něj zakoupila pražská firma Gartol, jejímž akcionářem je jediná společnost – YOO TOO INC. se sídlem právě v Panamě.

Společnost Business Consulting Group prodávali Zuzana Lieblová a Rostislav Rys, kteří patří dnes mezi blízké spolupracovníky ministra obrany Stropnického. Jsou v týmu jeho poradců. 

Původní text ZDE.

Podle ministerstva obrany není tato skutečnost pro současné pracovní zařazení nikterak významná. A to vzhledem k tomu, že veškeré majetkové vazby jmenovaných ve zmíněné firmě byly ukončeny a uzavřeny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

20:03 Bývalý člen ČSSD Martin Koller a přehlížené věci o Janu Hamáčkovi: Nedostudoval, ale zato byl vysoká šajba ve světové organizaci multikulti mládeže

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller poznal zevnitř, jak funguje česká sociální de…