Zeman v minulých dnech vyjádřil rezervovaný postoj ke jmenování Putny profesorem, přestože akademik splnil veškeré podmínky. Studenti to považují za bezprecedentní krok, který si žádá vysvětlení.
"Jako studenti nesouhlasíme s jakýmkoliv omezováním akademických svobod. Natož takovým, které je zdůvodňováno pochybnými argumenty hraničícími až s homofobií a omezováním svobody projevu," uvedl Soukeník. Účastníci protestu si mají podle pozvánky na sociální síti Facebook vzít s sebou roušky proti viróze, slivovici a popelníky.
Prezident svůj postoj zatím jasně nevysvětlil. V pondělí uvedl, že mu nevadí Putnova sexuální orientace, ale to, s jakým transparentem přišel na festival Prague Pride. Text transparentu zněl "Katolické buzny zdraví Bátoru". Bývalý předseda konzervativního hnutí D.O.S.T. a úředník na Ministerstvu školství Ladislav Bátora vyvolal před dvěma lety pozornost svým nesouhlasem s přehlídkou homosexuálů.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



