Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

17.05.2021 14:50 | Ze sítí

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potřebuje Hitlera,“ řekl na sociální síti Twitter. A nebylo to poprvé, „Heil Hitler“ se od něj ozvalo už v roce 2014, kdy chválil říšského kancléře za jeho přístup k Židům. Nicméně americká televizní stanice CNN se od něj distancovala až nyní. A Raja je rád, prý to Palestincům pomohlo.

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný
Foto: Repro Twitter
Popisek: Držitel novinářské AGAHI Award, Pákistánec Adeel Raja
reklama

Konflikt mezi Palestinci a Izraelci pokračuje. Čeští ústavní činitelé se postavili na stranu židovského státu. Ale tento postoj zdaleka není všude pravidlem a Palestinci mají po světě svých zastánců dost. Střety mezi zastánci Izraele a Palestiny se pak často odehrávají na sociálních sítích. Není ani příliš překvapivé, že v muslimských zemích Izrael velké sympatie nesbírá. Ale přesto, některé komentáře jdou za hranu.

Pákistánský novinář Adeel Raja má o situaci jasno. „Dnešní svět potřebuje Hitlera,“ soudil krátce v angličtině v relaci s izraelsko-palestinským konfliktem. Jeho tweet už byl smazán, nicméně zaznamenán byl důkladně.

Z jeho slov má nyní polízanici americká stanice CNN. Adeel Raja totiž přispíval k jejím reportážím o Pákistánu z Islamabádu. A podle svého profilu je dokonce držitelem pákistánské novinářské ceny AGAHI. Matt Dornic, šéf komunikace stanice upozornil, že Raja nikdy nebyl zaměstnancem CNN. „Jako novinář na volné noze přispíval ke sběru informací z Islamabádu. Ale vzhledem k těmto odpudivým prohlášením, už nebude se CNN spolupracovat v žádné kapacitě,“ uvádí Dornic.

Jak ovšem internetoví detektivové zjistili, není to u Adeela Raji zdaleka první chvála říšského kancléře. Slavný pozdrav „Heil Hitler“ Raja sdílel už v roce 2014. V tomto roce Raja fandil německému fotbalovému týmu. Proč? „Jediný důvod, proč Německo ve finále podporuji, je – Hitler byl Němec a s Židy to udělal dobře,“ uvádí Raja. Není známo, zda již byl poučen, že Adolf Hitler byl Rakušan.

Nicméně, Adeel Raja je rád, že jeho příspěvek „pomohl věci Palestiny“ a dle jeho tvrzení vynesl kauzu na výsluní, protože ztratil práci, zatímco se Západ zaklíná svobodou vyjadřování a obhajobou lidských práv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dobrovolníci STAN rozdávali na vesnicích noviny. Potili se, smáli. Humor zmizel, když slyšeli reakce lidí. Tohle nevypadá dobře, to vážně smrdí prů*erem

4:43 Dobrovolníci STAN rozdávali na vesnicích noviny. Potili se, smáli. Humor zmizel, když slyšeli reakce lidí. Tohle nevypadá dobře, to vážně smrdí prů*erem

Ačkoli se všechny české výzkumné agentury shodnou na tom, že koalice STAN a Pirátů je budoucím vítěz…