Tak nám skončil advent. Co na to neomarxistický ksindl? Halíci, Dienstbierové? Internet zuří nad záběry terorismu z Berlína

19. 12. 2016 22:20

V Berlíně v pondělí večer najel neznámý muž s kamionem do davu na vánočních trzích. Počty obětí postupem času dramaticky rostou, hodinu po prvních zprávách už se mluvilo o devíti mrtvých a padesáti raněných.

Tak nám skončil advent. Co na to neomarxistický ksindl? Halíci, Dienstbierové? Internet zuří nad záběry terorismu z Berlína
Foto: Hans Štembera
Popisek: Památník kostel císaře Viléma

Berlínská policie se čím dál více kloní k teorii, že šlo o teroristický útok. Odehrál se na náměstí Breitscheidplatz, u dominanty západní části Berlína, Pamětního kostela císaře Viléma (můžete jej vidět na fotografii nahoře – pozn. redakce).

Na sociálních sítích byla celá věc pochopitelně od prvních zpráv obšírně komentována. Šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl například v reakci na zprávy, připouštějící teroristický útok, lakonicky věštil, jak bude vypadat zpravodajství německé veřejnoprávní televize: „Čekám, kdy ARD oznámí: byla to nehoda, zřejmě zásah meteoritem.“

Rázný ostravský komentátor Petr Sedláček vzhledem k okolnostem odsunul korektnost ještě dále než obvykle a identifikoval viníky: „Neomarxisté a jiný levicový ksindl zničil státy, a tím i jejich základní funkci – ochranu svých obyvatel.“  Nyní prý sledujeme logické důsledky této politiky. „Gratuluji všem EUrobudovatelům i těm, co hlasovali pro vstup do EU, k tomuto poměrně lehce předvídatelnému ‚úspěchu‘. Vy a vaše děti budete stříleni jako zvěř. Doufám, že se vám to bude líbit,“ popřál závěrem.

Nemlčeli ani politici. Poslanec za hnutí ANO Zdeněk Soukup, který patří k nejhlasitějším kritikům imigrace, se obrátil na všechny její obhájce: „Pánové Halíci, Dienstbierové ... Kotkové ... pořád si myslíte, že islám a imigranti evropskou kulturu obohacují?“ zajímalo jej.

Někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek pak došel k závěru, že na našem křesťanském kontinentě právě předčasně skončil advent. „Pochybuji po obdobném letošním útoku ve Francii, že šlo o nehodu. Několik mrtvých (aktuálně devět), desítky raněných. Držme jim palce, ať přežijí, a německým záchranářům a policistům ať vše zvládnou,“ psal. Kancléřka Merkelová prý tvrdila, že Německo to zvládne, a teď dostává krvavou odpověď. „Kolik životů v Evropě to bude ještě stát???“ ptá se Hašek, který zároveň ocenil, že český ministr vnitra nařídil posílení hlídkové služby na místech s vyšší koncentrací lidí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…