Taková Korea. Hrůza, ale nevyhlášená. Mír? Není jak, míní Jaroslav Štefec

28.06.2022 11:49 | Ze sítí

Vojenský analytik Jaroslav Štefec dostal nedávno otázku, jestli už nejsme ve třetí světové válce, když Rusko válčí s „infrastrukturou NATO“. Bývalý vysoce postavený úředník ministerstva obrany si to nemyslí. A zatím to prý na „opravdovou“ třetí světovou příliš nevypadá.

Taková Korea. Hrůza, ale nevyhlášená. Mír? Není jak, míní Jaroslav Štefec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Štefec

Souhlasí ale s některými tezemi, které mu tazatel předkládal. Třeba že USA zoufale potřebují, aby Evropa byla zdevastována politicky a ideálně i ekonomicky. Velká Británie se po odchodu z EU zase poohlíží po surovinových zdrojích z Ruska a jeho bývalých satelitů, které by se daly ideálně čerpat, pokud by Rusko bylo podmaněno a zotročeno.

Ani jedna ze západních zemí ale není připravena riskovat jadernou válku s Ruskem a Čínou, která by zničila i jejich svět.

Snaha ekonomicky i vojensky vyčerpat Rusko je dnes vlastní zejména USA. Těm současně vyhovuje i oslabená Evropa a EU projevuje překvapivě velkou ochotu se zničit sama, takže se to možná obejde i bez jaderných zbraní.

Nesouhlasí ale s tím, že by s Ruskem válčila „infrastruktura NATO“. Ve skutečnosti je to podle Štefce „forma snahy USA a NATO o vybití co největšího počtu Ukrajinců (a samozřejmě i Rusů) ve jménu možnosti ukazovat na Rusko jako na „zemi Satanovu“,“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jav

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

OH bez politiky? Lež, připomínají vědci. Hitler, Mnichov, bojkoty, zde přehledně

6:48 OH bez politiky? Lež, připomínají vědci. Hitler, Mnichov, bojkoty, zde přehledně

Zastřelení rukojmí v Mnichově, Melbournská krvavá lázeň, mrtví v Tibetu, fašistická berlínská olympi…