Tento neúspěšný kandidát z minulé prezidentské volby prý využije Andreje Babiše k druhému pokusu

24.05.2014 19:34

Exministr průmyslu Vladimír Dlouhý už se jednou zařadil do pelotonu prezidentských kandidátů a to v první přímé volbě prezidenta. Ačkoli neuspěl, novinářka Lenka Zlámalová soudí, že svůj boj nevzdal, jen odsunul. A na čas se postavil do čela Hospodářské komory ČR. K opětovnému „útoku na Hrad prý Dlouhý využije třeba i hnutí Andreje Babiše ANO. Úvahu na toto téma přináší server Echo24.cz.

Tento neúspěšný kandidát z minulé prezidentské volby prý využije Andreje Babiše k druhému pokusu
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Vladimír Dlouhý se stal šéfem Hospodářské komory ČR a to mu otevírá dveře do médií. Nese si sebou pověst člověka, kterému se po odchodu z české politiky dařilo. Stal se např. poradcem banky Goldman Sachs, kterou později postihla hypotéční krize. Dlouhý se během své kariéry seznámil s řadou osobností a to mu v dalším boji o Hrad může pomoci. Jako prezident Hospodářské komory se navíc bude setkávat s ministrem financí Andrejem Babišem, jenž zároveň stojí v čele hnutí ANO.

Kvůli kariéře je třeba spolknout pochybnosti

„Ten moc dobře ví, jak jsou komory pro lobbing důležité, a jaké zdání věrohodnosti a obhajoby vyššího zájmu mu dávají. A když Hospodářská komora bude mít dobré jméno a bude chválit Babišovo čištění země, je to ideálním symbióza. Nikdo nebude moci říct, že se Dlouhý vyvezl na Babišově úspěchu. On bude jeho organickou součástí. Profík, který opravdu maká (bez nejmenší ironie),“ poznamenává Zlámalová.

Dlouhý již nějaký čas politické aktivity Andrej Babiše chválí a nijak mu nepřekáží střet zájmů podnikatele - politika. S Babišem má podle novinářky společné i to, že vstoupil do KSČ. Bral to totiž jako krok nutný k další kariéře. A doma mu to prý nevyčítali. Dostal pak také možnost studovat v Belgii a to v časech tuhé normalizace. „Přesvědčení, že je kvůli kariéře potřeba spolknout pochybnosti, se s režimem nezměnilo,“ podotýká autorka. Pokud by za Dlouhým v dalším prezidentském klání stál Babiš se svými penězi, jeho šance na zvolení by vzrostly.

Lenka Zlámalová patří mezi novináře, kteří původně pracovali pro deníky vydavatelství MAFRA, které později Babiš koupil. Část žurnalistů nesla tento nákup nelibě, odešla od současného ministra financí a založila konkurenční zpravodajský portál Echo24.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

20:43 Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europo…