To bude kavárna koukat, s kým se setkal Andrej Babiš. Zde je FOTO

24.01.2019 12:41

Český premiér Andrej Babiš (ANO) vyrazil na světové ekonomické fórum v Davosu, aby si tu potřásl rukama s několika státníky, a především, aby zde představil nový projekt: Česko – země budoucnosti. K setkání s Babišem svolil např. brazilský prezident Jair Messias Bolsonaro. Prý toho spolu probrali opravdu hodně.

To bude kavárna koukat, s kým se setkal Andrej Babiš. Zde je FOTO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Sotva se Andrej Babiš vrátil ze své zahraniční cesty do Singapuru, Thajska a Indie, už je zase mimo Česko. Tentokrát dlí ve švýcarském Davosu. Je jedním z hostů Světového ekonomického fóra, kde se snaží představit Českou republiku jako zemi budoucnosti.

Anketa

Kdo je pro vás důvěryhodnější?

hlasovalo: 21041 lidí

Stál by např. o posílení obchodních vztahů s Brazílií, takže k jednacímu stolu usedl s tamním prezidentem Bolsonarem. Po jednání  se ke schůzi vyjádřil na sociální síti Facebook.

„Máme za sebou první jednání v Davosu, s brazilským prezidentem: Jair Messias Bolsonaro. Samozřejmě jsem mu hned představil náš projekt Czech Republic – The Country for The Future. Ten jsem vám tady ukazoval včera, je klíčový pro naši budoucnost. A pak i náš dvanáctiletý investiční plán. Brazílie je obrovská země a naše firmy tam mají spoustu příležitostí, od leteckého a obranného průmyslu po výzkum a zemědělství. Můžeme navázat na skvělou historii firem jako Baťa, Tatra a Škoda. Taky jsem panu prezidentovi předal pozvání k nám do Prahy od našeho pana prezidenta,“ prozradil Babiš.

Sluší se připomenout, že Bolsonaro je v Jižní Americe vnímán podobně jako 45. prezident USA Donald Trump, to jest krajně pravicový politik, kterému liberálněji laděná část společnosti občas nemůže přijít na jméno.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…