To je prostě blbost. Hvězdný kuchař Pohlreich se po svém rozpovídal o nesmyslech, jaké provádí stát

08.09.2020 15:22

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich byl hostem Nového dne na CNN Prima News. Hovořil o tom, že stále chybí miliardy korun, které do restauračního byznysu přiváželi cizinci. "Česká republika sama o sobě tu Prahu uživit nedokáže," dodal.

To je prostě blbost. Hvězdný kuchař Pohlreich se po svém rozpovídal o nesmyslech, jaké provádí stát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéfkuchařská hvězda Zdeněk Pohlreich
reklama

Úvodem se Pohlreich vyjádřil k možnému zdražení piva, které však nyní podle pivovarů nehrozí. "Švejk říkal, že vláda, která zdraží pivo, padne. Já nevím, jak by to dopadlo. Samozřejmě záleží na tom, o kolik by to bylo. To se zdražuje v řádech korun. Tak já myslím, že ta pivní náruživost tady je taková, že tady by to bylo jedno," poznamenal Pohlreich. 

Následně se rozhovořil o tom, jak vypadalo léto v jeho restauracích ve srovnání s loňskem. "To se nedá vůbec srovnat. To je smutný příběh. Najednou ta hospoda, která byla plná, tak najednou tam nebyl dohromady nikdo. Nebo tam byla třetina lidí. V tuto chvíli proslulá Praha 1 je nejhorší místo na podnikání v gastronomii v celé zemi," zdůraznil Pohlreich a dodal, že mnozí podnikatelé museli své podniky zavřít. "Ještě z toho zdaleka nejsme venku," podotkl. 

A jak se podle něj udržet na trhu? Dobré řešení neexistuje, říká Pohlreich. "Chybí objektivně miliardy korun každý měsíc, které sem přivezli cizinci. Česká republika sama o sobě Prahu, jako restaurační, uživit nedokáže. Vím, že lidé v regionech měli nejlepší sezonu za poslední roky, ale specificky vysloveně Praha 1, kde jsou shodou okolností všechny tři naše podniky, tak prostě ty turistické peníze tam nejsou a nevím, kdy budou. Doufám, že budou, ale v tuhletu chvíli je to velice náročné," uvedl. 

Pohlreich podle svých slov využil pomoci od státu. "Je to taková náplast, ale rozhodně to není tak, že by ta věc představovala stoprocentní řešení situace. To v žádném případě. My potřebujeme tržby, my žádnou jinou pomoc nepotřebujeme. My prostě potřebujeme, aby sem přijeli lidé, kteří tady utratí peníze. Jinak nám nikdo jiný nepomůže. A nedává vlastně ani smysl držet restaurační místa, když do nich nikdo nechodí. To je prostě blbost," dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

16:45 Publicista chytil Reportéry ČT při činu. Vypustili reportáž o „zlém“ Babišovi. Jenže totálně zmanipulovali fakta

Publicista Petr Brandtner se ve svém komentáři zaměřil na pořad Reportéři ČT a na reportáž s názvem …