To jsou věci. Migranti v Rakousku chtějí volit "pravicového populistu" Hofera

03.12.2016 8:51

Rakušané si v neděli na druhý pokus zvolí prezidenta. V květnu sice vyhrál někdejší předseda rakouských Zelených Alexander Van der Bellen, ale ústavní soud druhé kolo voleb zrušil a nařídil jeho zopakování. Teď předvolební průzkumy favorizují Bellenova protikandidáta Norberta Hofera. Ačkoli se o něm říká, že brojí proti migrantům, mnozí migranti ve Vídni jsou připraveni odevzdat mu v neděli svůj hlas. Proč?

To jsou věci. Migranti v Rakousku chtějí volit "pravicového populistu" Hofera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na spolkového prezidenta Rakouska Norbert Hofer.

„Vidím to tak na 90 procent, že příštím prezidentem bude Norbert Hofer,“ uvedl těsně před koncem kampaně pro LN vídeňský politik Nemanja Damnjanović. „Jsem přesvědčen, že našeho prezidentského kandidáta bude volit i většina Čechů, Slováků nebo Chorvatů, kteří žijí ve Vídni nebo obecně v Rakousku,“ soudí rakousko-srbský politik.

Ve svých čtyřiačtyřiceti letech je tento muž členem strany svobodných a vloni na podzim se při zemských volbách do vídeňského parlamentu stal prvním poslancem srbského původu. Sám na tom nevidí nic divného, protože svobodní už delší čas pěstují vazby s politiky na Balkáně a staví se pozitivně k pravoslaví.

Teze, že jsou rakouští svobodní proti migrantům, prý není pravdivá. Prý jde o dokola opakované klišé, které se nezakládá na pravdě. Kdyby strana opravdu byla radikálně pravicová, jak se o ní říkává, Damnjanović by prý nemohl být jejím členem, protože nacisté spáchali mnoho masakrů v Srbsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ať žije Zemáááááán! Opilí občané se svlékali na náměstí a pálili trenky

22:30 VIDEO Ať žije Zemáááááán! Opilí občané se svlékali na náměstí a pálili trenky

Prezident Zeman inspiruje pálením čevených trenek! A to konkrétně pětici alkoholem viditelně povzbuz…