To nebyli Rusové. Spíš Ukrajinci, Tatarové nebo Židé. Putin v americké televizi promluvil o těch, kteří se měli vměšovat do voleb v USA

11.3.2018 3:01 odp.

Možná ne Rusové, ale Ukrajinci, Tataři nebo Židé. Ti by mohli stát podle ruského prezidenta Vladimira Putina za narušením voleb v USA. Ruská hlava státu to uvedla v rozhovoru s americkou televizní stanicí NBC.

To nebyli Rusové. Spíš Ukrajinci, Tatarové nebo Židé. Putin v americké televizi promluvil o těch, kteří se měli vměšovat do voleb v USA
Foto: Personal website Vladimir Putin
Popisek: Vladimir Putin

Ruský prezident mimo jiné také v rozhovoru řekl, že se nestará o údajné ruské zásahy do prezidentských voleb v USA. Podle jeho slov totiž akce nebyly spojeny s jeho vládou. Zároveň dodal, že někteří ze 13 obviněných ruských příslušníků možná nemuseli být ani etničtí Rusové. 

  • Původní text ZDE

„Možná to nejsou ani Rusové, ale Ukrajinci, Tatarové nebo Židé, ale s ruským občanstvím, což by se mělo také zkontrolovat,“ podotkl Putin s tím, že oněch 13 lidí, kteří byli obviněni z vměšování do amerických voleb, mohou mít někteří třeba dvojí občanství nebo zelenou kartu. „Možná jim za to USA zaplatily, co můžete vědět? Ani já to nevím,“ řekl Putin a postěžoval si na to, že Spojené státy narušují nadcházející ruské prezidentské volby. 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropa podle Václava Havla, Evropa jako úkol. Čtěte projev, na kterém stavíme předsednictví

17:05 Evropa podle Václava Havla, Evropa jako úkol. Čtěte projev, na kterém stavíme předsednictví

V květnu 1996 pronesl prezident Václav Havel v Cáchách projev nazvaný Evropa jako úkol. Ten si letos…