To nejsou konspirace, na to jsou vážné studie. Svět je třicet vteřin před konfliktem, varuje profesor Staněk, poradce premiérů

06.10.2020 16:20 | Zprávy
autor: AZy

Hostem pořadu Kupředu do minulosti byl profesor ekonom Peter Staněk. V rozhovoru promluvil i o tom, co se to děje v USA a vlastně v celém západním světě. Hrozí konflikt globálních rozměrů. A kdo nám bude vládnout až bude dobojováno? Biliony dolarů zde vydělává organizovaný zločin, superbohatí a tajné služby. Je to opravdu konspirace?

To nejsou konspirace, na to jsou vážné studie. Svět je třicet vteřin před konfliktem, varuje profesor Staněk, poradce premiérů
Foto: youtube.com
Popisek: Profesor Peter Staněk

Moderátorka se ho nejdříve ptala na Ameriku, rabování v ulicích a hnutí Black Lives Matter. Profesor Staněk k tomu řekl: „Obrovské pnutí, které souvisí s tím, jak se polarizuje společnost a jak se rozplynul americký sen. To, že díky slibu obnovy amerického snu pro bílou populaci Trump vyhrál volby a že obrovská chudoba způsobuje obrovské agresivní pnutí. A toto pnutí se jednoho dne vybouří. Někdy může být startérem koronakrize, někdy vražda černošského obyvatele nebo cokoliv jiného, ale dojde k tomuto startu.“

Pak ještě přidal pár zajímavých čísel: „A musíme si otevřeně říct, že polarizace ve Spojených státech je obrovská, nikdy tak výrazná nebyla. Ještě za Clintona nebo Bushe sledovali kolik je bezdomovců, a skončilo to na cifře 18 milionů. A pak zrušili sledování. Dneska se odhaduje, že je to kolem 40 milionů – v nejbohatší zemi světa. Země, která je na technologické špičce, a má 40 milionů bezdomovců? Nezdá se vám to absurdním jevem?“

Příčiny střetů v USA jsou dle Staňka dvojí: „Kombinace rasy a chudoby, protože když vezmete úmrtnost a smrtnost například v New Yorku, tak je dána především tím, že největším rizikem není věk nad 65 let, jak to řekl profesor Fauci, ale problém obezity, nadváhy, žloutenky a cukrovky. To jsou všechno nemoci typické pro chudé afroamerické obyvatelstvo.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…