Tohle Macron nečekal. Svéhlavý Chorvat vytáhl vakcíny. Všichni se dívali

23.01.2022 15:57

Když Emmanuel Macron hovořil v europarlamentu v rámci přebírání předsednictví EU, asi nečekal, kdo na něj bude reagovat. Chorvatský europoslanec Kolakušić mu zcela jasně vzkázal, ať při předsednictví dělá všechno opačně, než dělal ve Francii. „Desítky tisíc občanů zemřely na vedlejší účinky vakcíny. Povinné očkování je rozsudek a trest smrti pro řadu občanů. Musí to zůstat na vůli občanů. Vražda je vražda! Kdo to neví a není v tom ohledu vzdělaný, podívejte se na oficiální data evropské organizace EMA,“ řekl europoslanec. A pustil se také do Ursuly von der Leyenové.

Tohle Macron nečekal. Svéhlavý Chorvat vytáhl vakcíny. Všichni se dívali
Foto: Repro Twitter
Popisek: Chorvatský europoslanec Mislav Kolakušić

Anketa

Znali jste někoho, kdo umřel na covid-19?

47%
53%
hlasovalo: 26733 lidí
Až do poloviny roku 2022 bude mít předsednictví Evropské unie Francie. Francouzský prezident Emmanuel Macron se nedávno nechal slyšet, že chce co nejvíc „naštvat neočkované“. A také hovořil v europarlamentu v rámci převzetí předsednictví. Na jeho slova přišla tvrdá odpověď z řad europoslanců. Konkrétně od chorvatského europoslance Mislava Kolakušiće, který v europarlamentu sedí od roku 2019 a do europarlamentu se dostal jako nezávislý kandidát.

„Pane prezidente Macrone, vzhledem k mnohým omezením práv a svobod občanů ve Francii během pandemie, tak vás žádám o jediné: Když budete předsedat Evropské unii, dělejte přesný opak toho, co jste dělal ve Francii,“ vzkázal Macronovi sedícímu v první řadě ve Štrasburku.

„Také jste řekl, že jste hrdý na to, že v Evropě není povolen trest smrti. Desítky tisíc občanů zemřely na vedlejší účinky vakcíny. Povinné očkování je rozsudek a trest smrti pro řadu občanů. Musí to zůstat na vůli občanů. Vražda je vražda! Kdo to neví a není v tom ohledu vzdělaný, podívejte se na oficiální data evropské organizace EMA,“ doplnil.

Ovšem Emmanuel Macron nebyl jediný, do koho se chorvatský europoslanec pustil. Na mušku si svého času vzal i předsedkyni Evropské komise, Ursulu von der Leyenovou. „Vaše zpráva o stavu základních práv a svobod občanů Evropské unie je v přímém rozporu s realitou. V posledních 80 letech, od pádu nacismu, nebyla lidská práva tak vážně porušována. Právo na svobodu pohybu, právo na práci, právo na zdravotnickou péči, právo na zabránění lékařským experimentům na 500 milionech občanů. Je právem každého občana si rozhodovat o svém zdraví a o svém životě,“ hřímal europoslanec.

A pokračoval: „Byly pošlapány vědecké a lékařské znalosti sesbírané za několik staletí. Teď schvalujeme opatření, která nemají jasně určený konec. Covid certifikáty, které umožňují pouze očkovaným volný pohyb, ačkoliv očkovaní také šíří infekci, jsou šílené. Musíte toto rozdělování občanů okamžitě zastavit, protože nikdo nemůže říct, kde toto rozdělování skončí a k čemu povede.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: kas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asi bych to neměl říkat... Lékař o Ukrajincích na pohotovosti

21:22 Asi bych to neměl říkat... Lékař o Ukrajincích na pohotovosti

PUBLICISTIKA, NÁZOR Externí spolupracovník ParlamentníchListů.cz měl tu smůlu, že se v posledním měs…