Tohle lidé pod 50 nezažili. Vládo, to dopadne! Holec a jiní už vědí

9.6.2022 2:00 odp. | Ze sítí

Přestávám znát lidi, které by současná vláda nezklamala nebo i nenaštvala, obul se ve svém pravidelném youtube pořadu Petr Holec. „Začíná se zdát, že naše vláda není úplně česká, ale ukrajinská a pořád se nemůže z té pomoci Ukrajině, kterou nikdo nezpochybňuje, probudit. Všímají si toho všichni,“ poznamenal.

Tohle lidé pod 50 nezažili. Vládo, to dopadne! Holec a jiní už vědí
Foto: Repro Youtube
Popisek: Komentátor Petr Holec

„Vláda začíná dělat husto ne tím, že by něco dělala, ale že nedělá vůbec nic. S nikým téměř nekomunikuje a já už přestávám znát skupinu lidí nebo lidi, které by nezklamala, nebo i nenaštvala,“ poznamenal Holec úvodem – a dodal, že si vláda slušně řečeno zahrává s průšvihem. 

„Začíná se zdát, že naše vláda není úplně česká, ale ukrajinská a pořád se nemůže z té pomoci Ukrajině, kterou nikdo nezpochybňuje, se nemůže probudit. Všímají si toho všichni,“ sdělil Holec a poukázal na to, že centrem Prahy prošli zemědělci nesouhlasící se změnou dotační politiky a přerozdělování dotací směrem k menším zemědělcům. „Málokdo za tím nebude číst pomstu Andreji Babišovi, bez antibabiše to nejde... Další odboráři mobilizují, ale s vládou to zatím nehýbe,“ podotkl Holec. 

Holec následně připomněl nedávno pronesená slova exministra Vlastimila Tlustého. „Vláda je loajální s Ukrajinou, Bruselem, kdekým. O českého občana se nezajímá,“ citoval Holec. „Já myslím, že to vystihl přesně. On má takový dar dělat titulky. Nebojí se být hubatý, což mám taky rád, ale tohle je velmi výstižné. Protože naše vláda se nemůže odhodlat k žádné výraznější pomoci. A jak už jsem říkal před týdnem: Z Česka se ne pomalu, ale docela intenzivně stává laboratoř nepomoci lidem i firmám. Což je vlastně u firem paradox, protože tohle měla být vláda našich podnikatelů,“ zmínil Holec.

Na to, že vláda s byznysem nemluví, si podle Holce stěžuje už i Radek Špicar a další zástupci českého průmyslu. „Vláda nedala firmám ani korunu, kritizuje Radek Špicar. Chystáme tarif, oponuje Bartoš – tak to je skutečně super. Chystáme, vysíláme signály, a tak dál. A ještě k tomu během týdne přišly dvě zajímavé informace od ekonoma Lukáše Kovandy, a on napsal dva tweety, které docela vystihují a popisují tu situaci u nás taky. ‚Prakticky všichni Češi, kterým je pod padesát let věku, ve svém ekonomicky aktivním životě nezažili takový pád životní úrovně, jaký je čeká letos. To zřejmě výrazně zamíchá kartami v politice. Pád životní úrovně si ale lidé uvědomí postupně, tedy postupný bude i vzestup jejich frustrace.‘ – Což je i vlastně to, co jsem tady nakousl ohledně řekněme výdržnosti naší vlády, která se asi bude zevnitř pomalu rozkládat, ale bude se snažit udržet zuby nehty,“ poznamenal Holec.

Řeč pak byla i o prezidentských volbách, kdy podle Holcem zmiňovaného průzkumu je na prvním místě Andrej Babiš, následovaný Petrem Pavlem. „Kdo se tam natlačil dopředu, je odborový šéf Josef Středula, který do toho šlápl intenzivně, a myslím si, že to bude těžká váha v té volbě. Má za sebou výhodu odborů. A jak vidíme už teď odborářskou mobilizaci... Josef Středula oznámil na začátek září manifestaci, což samozřejmě nebude nic jiného než další demonstrace pro jeho volbu. Takže já registruji Josefa Středulu a jeho raketový nástup a vlet do té kampaně. Je to nějaké tři týdny, co ji oznámil – a teď už je třetí,“ poznamenal Holec.

A jak podle Holce bojovat proti drahotě? „Opravdu nevím, protože premiér Fiala říkal: Korunku ke korunce, teď nám ulevili, od 1. června začala platit ta sleva, nebo snížení spotřební daně na paliva, na naftu a benzín, takže klesla prvního června cena paliv o korunu, ale už zase zdražily. Takže tam moc neušetříme,“ dodal Holec. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už je osobní. Podívejte se, co stvořila TOP 09 za VIDEO proti Schillerové. Voliči otřeseni

20:43 To už je osobní. Podívejte se, co stvořila TOP 09 za VIDEO proti Schillerové. Voliči otřeseni

Nedělní Partie na CNN Prima NEWS byla bohatá na diskusi s ostrými názorovými střety, jejími hlavními…