Tohle si nezaslouží ani Jiří Ovčáček, napsal po vraždě novináře na Slovensku režisér Jan Hřebejk

26.02.2018 11:00

Režisér Jan Hřebejk se rozhodl na svém twitterovém účtu komentovat aktuální dění. Mimo jiné se vyjádřil i k vraždě slovenského novináře.

Tohle si nezaslouží ani Jiří Ovčáček, napsal po vraždě novináře na Slovensku režisér Jan Hřebejk
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Režisér Jan Hřebejk
reklama

„To by si ani Jiří Ovčáček s Jaroslavem Kojzarem nezasloužili. Humor stranou. Tohle je totiž už tam, kam směřujeme,“ napsal Hřebejk ke zprávě o smrti mladého slovenského novináře Jána Kuciaka, jenž byl o víkendu zavražděn i se svou přítelkyní ve svém bytě na Slovensku.

Následně se vyjádřil i ke zprávě, že Česká televize a rozhlas přijdou o stovky milionů. A to kvůli změně zákona, jenž umožňoval uplatňovat veřejnoprávním médiím odpočet DPH a získat tak částečně zpět již zaplacené daně. Nyní již to, jak píše server HlídacíPes.org, nebude možné – kvůli Bruselu. „S odkazem na ‚PŘÍKAZ z Bruselu‘ u nás sebrali technické osvědčení rekreačním plavidlům s motorem starším čtyřiceti let. Šlo ale pouze o DOPORUČENÍ, nedávat staré motory ZNOVU do vody. Dědkové od nás z přístavu tak lodě normálně přihlásili v Holandsku nebo Německu, všude to jde,“ poznamenal k tomu Hřebejk.

Své pak Hřebejk napsal i k upálení mladého studenta Jana Zajíce. „Jan Zajíc se upálil, aby probudil svědomí lidí, přivykajících normalizační nesvobodě. Když se svoboda do jeho země vrátila, pojmenovali jsme po něm ulici na Letné. A v ní vzápětí otevřeli night-club (bordel) U zajíce. To jsme my,“ řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…