Li Zhao Schoollandová v rozhovoru pro server HlídacíPes.org dokonce varuje, že současné moderní technologie dávají vládnoucí komunistické straně ještě větší možnosti monitorování, a lidé kvůli tomu žijí v permanentním strachu.
Schoollandová se narodila v Číně v roce 1958 a na své dětství vzpomíná nerada. „Vše se v té době nacionalizovalo, vše se plánovalo a vláda dělala velmi hloupé ekonomické změny, které o pár let později způsobily obrovský hladomor,“ říká o době mezi roky 1959–1962, kdy hlady zemřelo na 30 milionů lidí.
„Hodně lidí zemřelo také na následky mučení nebo ve věznění. Třeba moje prababička zemřela následkem těžkých prací, ke kterým ji odsoudili. Jedenáct mých příbuzných spáchalo sebevraždu. Celý národ musel smýšlet stejně jako vůdce. Pokud někdo smýšlel jinak, byl potrestán. Země byla po deset let v chaosu,“ popisuje dobu svého dětství s tím, že měla matku v koncentračním táboře a otce ve vězení.
Hlavním důvodem jejich věznění byl podle ní fakt, že oba rodiče byli vzdělanci a rodina prarodičů kapitalisté. „Za to museli být potrestáni. Moji prarodiče i rodiče byli bohatí, měli dobré školy, měli svůj byznys, byli populární. To vše se začalo považovat za zločin. Mluvili cizími jazyky – to byl další zločin. A za tyto zločiny musela být potrestána celá rodina,“ vzpomíná.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma