Ty zm*de! Pavel Novotný z ODS hrubě urážel novináře. Slyšel totiž, že je lhář. A Kalousek...

03.01.2020 10:36

Novinář David Klimeš se dostal do sporu s bývalým ministrem a předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalousek pro svůj článek, kde se rozepisuje o tom, jak opozice spálila šanci přetavit velké občanské protesty z tohoto roku do podpory demokratických stran. Kalouska rozčílil také tím, že o něm píše, že již definitivně vypadl z vedení strany. Do hádky se nyní svými ostrými slovy mířenými na novináře zapojil i řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS).

Ty zm*de! Pavel Novotný z ODS hrubě urážel novináře. Slyšel totiž, že je lhář. A Kalousek...
Foto: Repro youtube.com
Popisek: Starosta Řeporyjí Pavel Novotný během projednávání památníku vlasovcům
reklama
„Rok 2019 by byl pro opozici klíčový, i kdyby Milion chvilek neprobudil občanskou společnost. Tři ministrany měnily vedení a všechny si slibovaly, že tak odejdou staré animozity mezi přespříliš ambiciózními pány Bělobrádkem, Gazdíkem či Kalouskem,“ píše Klimeš ve svém textu „Milion promarněných chvilek opozice. A bude hůř“ na serveru Aktuálně.cz.

Anketa

Na svobodu slova už můžeme jen vzpomínat, říká předseda Senátu Kubera. Má pravdu?

88%
12%
hlasovalo: 19202 lidí
 
 
Demonstrace podle Klimeše přinesly spoustu konkrétních témat, která vyžadují promyšlený program, se kterým nikdo nepřišel. „ODS se sice s Piráty utká o pozici lídra opozice, ale vítěz zůstane stále v hodně uctivém odstupu za ANO. A egoistická skrumáž lidovců, Starostů, topkařů a nejrůznějších statečných možná utvoří nejrůznější slepence, ty se ale bez společného programu zase rychle rozpadnou, a do voleb dalšího roku tak trpaslíci hrdě vyjdou pod pětiprocentní gilotinu,“ predikuje novinář vývoj politické situace.
 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se kvůli tomuto článku do Klimeše pořádně pustil a obvinil jej z toho, že účelově lže. „Destrukce české politiky spočívá mimo jiné v tom, že vše je pro vyvolání zájmu nutné převést na extrémně silnou emoci. A je jedno, že je pak měníte jak ponožky,“ reagoval Klimeš pak na Kalouskova slova o tom, že dnes je „prolhaný nýmand“, zatímco ještě v květnu jej chválil, že je naopak novinář srovnatelný s KHB (Karel Havlíček Borovský).“