USA nemají radit jiným, co dělat. Přesto jedna rada pro Českou republiku... Americký velvyslanec vystoupil v rozhlasu

08.02.2018 15:41

Velvyslanec Spojených států v České republice Steve King poskytl rozhovor Českému rozhlasu. Prozradil v něm, že byl velmi pozitivně překvapen vztahy obou zemí. Pokládá si prý za čest, že do České republiky přijel v roce 2018, kdy tato republika slaví sto let své existence. Současně však vyslovil jedno varování. Česko by podle jeho názoru nemělo odcházet z EU. Takový krok by King považoval za šílený.

USA nemají radit jiným, co dělat. Přesto jedna rada pro Českou republiku... Americký velvyslanec vystoupil v rozhlasu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Velvyslanec USA v Praze Stephen King
reklama

Americký velvyslanec v Praze uklidňoval, že delší jednání o vládě, kterého jsme teď svědky i v Česku, je v západních demokraciích běžné a nepředstavuje to nějaký velký politický problém. Už dvakrát se prý setkal s premiérem v demisi Andrejem Babišem a viděl se také s prezidentem Zemanem, kterému poblahopřál ke znovuzvolení. Prý spolu vedli přátelskou debatu.

Osobně se bude snažit o rozvíjení dobrých vztahů mezi oběma zeměmi, přičemž tyto dobré vztahy hodlá stavět na třech pilířích. Na přátelství, na spolupráci v ekonomické oblasti a na bezpečnostní spolupráci.

V rozhovoru také poznamenal, že byl vždy proti názoru, že Spojené státy jsou nějakým světovým policistou. Nejsou. „Neměli bychom dalším lidem říkat, co mají dělat. Nám jde přece o to, abychom dokázali zajistit, že demokracie budou mít možnost vzkvétat, aby lidé po celém světě, kteří to tak chtějí, měli svobodu, právo a aby mohli žít šťastně,“ zdůraznil King.

Jednu výjimku však King přece jen udělal. Spojené státy podle jeho názoru nemají radit jiným lidem, co dělat či nedělat, ale velvyslanec přece jen jednu radu Česku dal. Neměli bychom prý odcházet z EU.

„Myslím si, že je trošku šílené, aby kdokoliv mluvil o tom, že byste zrovna teď měli vystupovat z EU. Myslím, že je tam příliš mnoho příležitostí pro podnikatele, příliš mnoho investic, abyste vůbec hovořili o tom, že byste vystupovali ven,“ uvedl King s odkazem na ekonomickou spolupráci, které se ostatně sám dovolával.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…