Útok v Berlíně: Zeman lituje, že se potvrdily jeho předpovědi. A varuje...

20.12.2016 13:27

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se na své pravidelné tiskové konferenci vyjádřil k aktuálním tématům. Mimo jiné samozřejmě k útoku v Berlíně či k vraždě ruského velvyslance v Turecku.

Útok v Berlíně: Zeman lituje, že se potvrdily jeho předpovědi. A varuje...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Ovčáček

„Pokud jde o hrůzný zločin v Berlíně, pan prezident lituje, že se potvrdilo jeho varování před teroristickými útoky,“ řekl úvodem Ovčáček s tím, že je nyní patrné, že bezpečnostní opatření, která byla zavedena na Pražském hradě, jsou důležitá a mají své opodstatnění. „Teroristické útoky se přibližují k České republice, co víc k tomu dodat,“ podotkl.

Následně se vyjádřil také k vetu zákona o snížení DPH na noviny a časopisy a především k vetu zákona o střetu zájmů. Odmítl spojenectví s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a podotkl, že hlava státu rozhodla na základě odborných posudků. „V případě, že jeho veto přehlasuje Poslanecká sněmovna, obrátí se na Ústavní soud, aby tuto novelu zákona posoudil dle Ústavy České republiky.“ 

Podle Ovčáčka Zeman dnes prostřednictvím videospojení poděkoval našim vojákům na zahraničních misích, kteří bojují proti různým formám islámského terorismu. U telefonického rozhovoru podle jeho slov byli i náčelník Generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář a ministr obrany Martin Stropnický.

Zeman také prostřednictvím Ovčáčka odsoudil hrůzný čin v Turecku, kde byl při vernisáži zabit ruský velvyslanec. „Pan prezident tento hnusný zločin odsuzuje. Každý slušný člověk musí takovou vraždu odsoudit,“ řekl Ovčáček.

Závěrem pak uvedl, že jako každý rok pronese Zeman 26. prosince vánoční poselství prezidenta republiky, a to ve 13 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…