Už konečně odtajněte ty studie! Lékař a hygienik popsal, co mRNA vakcíny provádí v těle

04.01.2022 21:31

Lékař a hygienik Pavel Vašek varuje před nebezpečími vakcín proti covidu-19, o kterých mlčí česká média nebo Státní úřad pro kontrolu léčiv a Ministerstvo zdravotnictví. Tyto instituce podle něj musejí urychleně zveřejnit všechny odborné studie, ze kterých vycházejí, jinak se podle Vaška dopouštějí „pokusů na lidech“.

Už konečně odtajněte ty studie! Lékař a hygienik popsal, co mRNA vakcíny provádí v těle
Foto: Jiří Krušina
Popisek: Ilustrační foto. Zdravotní sestra při očkování

„Provádí stát pokusy na lidech?“ ptá se Vašek v rozhovoru samého se sebou, který zaslal ParlamentnímListům.cz. „Odpověď může být ano,“ dodává a vysvětluje, proč je o tom přesvědčený. Jde prý hlavně o to, že stát posoudil a povolil léčbu v rámci jiného schvalovacího řízení.

„Mám důvodnou obavu, že k tomuto špatnému posouzení došlo při schvalování očkování proti covidu-19. Domnívám se, že tato léčba měla být posuzována jako genová terapie, ale byla nesprávně posuzována v režimu klasického očkování,“ píše Vašek.

Problém je podle něj v rozdílu mezi klasickou léčbou a genovou terapií. Celou problematiku Vašek popisuje na příkladu městečka, ve kterém jezdí dodavatelská auta různých tvarů a velikostí, kdy městečko nahrazuje lidské tělo, silnice krevní oběh a auta jednotlivé buňky, které v krvi proudí celý tělem.

„Klasická léčba spočívá v tom, že co nejpřesněji vyhledáte auta určité velikosti a značky. V těchto autech najdete chybnou součástku a tu se snažíte opravit. Opravujete mechanické části vozidla, nikdy se nevrtáte v programu, který auto řídí. Genová terapie naproti tomu spočívá v tom, že se snažíte auto opravit tím, že nějakým způsobem měníte jeho program a mechanických částí vozidla si nevšímáte,“ vysvětluje hlavní rozdíl Vašek.

Když pak do města přijede nebezpečné auto, v případě klasického očkování jsou obyvatelé města varováni před nebezpečnými auty, a když takové uvidí, auto zničí. V případě genové terapie, tedy mRNA vakcíny, ale podle Vaška dochází k tomu, že jsou obyčejná auta programově změněna na nebezpečná auta a teprve poté si na taková auta ostatní dají pozor a budou je ničit. Programová změna auta ale podle něj může působit velké problémy do budoucna, o kterých se nemluví.  

Anketa

Necháte/nechali byste očkovat své malé dítě proti covidu-19?

12%
84%
hlasovalo: 43468 lidí
Nebezpečí tak prý tkví v tom, že při změnách programu aut, tedy buněk, musíme mít naprosto jasné, lety vyzkoušené znalosti, a ty podle Vaška nemáme. „Na základě nyní dostupných informací to vypadá tak, že v případě genetického očkování nemáme pod kontrolou ani výběr aut, a u některých vakcín dokonce ani nevíme, jaké programy v těchto autech spouštíme. Doufám, že SÚKL a Ministerstvo zdravotnictví tyto obavy vyvrátí tím, že zveřejní precizně provedené studie,“ vyzývá Vašek.

Hlavním nebezpečím je podle něj to, že se mRNA i vektorové vakcíny dostanou do celého těla, kde mohou působit škodu. „Společností Pfizer byla provedena studie, která toto zkoumala po dobu dvou dnů. Největší množství vakcíny zůstalo v místě vpichu, což bychom očekávali. Dalším významným místem, kam se vakcína dostávala, byla játra a slezina. Za povšimnutí ale stojí i to, že například ve vaječnících došlo během dvou dnů, po které tato studie trvala, ke 118násobnému nárůstu množství vakcíny. K postupnému zvyšování množství vakcíny docházelo i v jiných tkáních v těle. Za dva dny trvání studie dokázala vakcína proniknout do všech testovaných tkání v těle, a to včetně srdce, slinných žláz, plic i mozku. Co se týče druhého typu genetických vakcín, tzv. vektorových, např. Astra Zeneca, tak i ty se šíří do těla výrazně, a to včetně mozku,“ varuje lékař.

Vašek připomíná, že obavy z dopadů přítomnosti těchto modifikovaných forem genetické informace ve vakcíně Pfizer vyjádřila i Evropská léková agentura, která ale později konstatovala, že kvalitu vakcíny lze v kontextu naléhavosti pandemie považovat za dostatečnou. „Co si pod tímto představit, nemám netušení,“ píše ironicky Vašek.

Problém je také to, že modifikované buňky z vakcíny v těle mohou zůstat i několik let. „Toto je velice závažná otázka, která by měla být součástí každé diskuse o očkování. A nechápu, proč tomu tak není. Již na jaře roku 2020 se začaly objevovat studie, které naznačovaly, že stejná bílkovina, jaká se tvoří po očkování, obsahuje části, které se vyskytují u bílkovin spouštějících nemoci typu Alzheimerovy choroby. Navíc se ukázalo, že tyto části hrají určitou roli v infekčnosti viru. O rok později se otázky, zda je, či není tato bílkovina schopna nastartovat stejný proces, jaký pozorujeme u Alzheimerovy choroby, chopil tým expertů z Indie a Británie. Výsledkem bylo, že tento tým prokázal, že stejná bílkovina, jaká se vyskytuje ve viru a která se tvoří v těle po očkování, tuto schopnost má,“ přidává další varování lékař.

„Nyní se budu opakovat, ale při zvažování možných dlouhodobých rizik očkování, která se mohou projevit roky i desítky let po podání této vakcíny, je nutné si opětovně připomenout, že studie zveřejněná japonským lékovým úřadem a provedená společností Pfizer jednoznačně prokázala, že se vakcína po aplikaci dostává do všech tkání a těla včetně mozku. Po očkování tedy dochází k tvorbě této bílkoviny ve všech tkáních těla, a ne jen v některých buňkách, jak je tomu při infekci,“ opakuje varovně Vašek.

Vašek podle svých slov nechce zbytečně strašit, ale svým postojem naopak vyzvat k širší odborné debatě a k podání odpovědí od Ministerstva zdravotnictví a SÚKL. „To, že odpověď neznáme, neznamená, že to nutně musí vést ke katastrofě, ale rozhodně to znamená, že na tuto otázku musí mít odpověď SÚKL a Ministerstvo zdravotnictví. Stejně tak tuto odpověď musí mít Česká lékařská komora, která tlačí na povinné očkování zdravotníků. Mým cílem je, aby SÚKL, Ministerstvo zdravotnictví a Česká lékařská komora už konečně odtajnily studie, aby zveřejněním studií tyto instituce prokázaly, že vždycky byl a že nadále je zájem o zdraví občana nad zájmy politickými a ekonomickými,“ tvrdí Vašek.

Ten také zároveň vyzývá všechny lidi, kteří sdílejí podobné obavy, aby se nebáli ozvat se svým voleným zástupcům, Státnímu úřadu pro kontrolu léčiv, Ministerstvu zdravotnictví a vyzvat je k transparentnímu přístupu a okamžitému zveřejnění všech studií, které mají v souvislosti s očkováním proti covidu-19 k dispozici. „Všichni občané mají právo vědět, jaká látka a s jakými vlastnostmi jim a jejich blízkým byla aplikována, a není nejmenší důvod se domnívat, že by naše instituce tyto informace v plném rozsahu neměly,“ uzavírá Vašek.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

reforma školství

Paní Zajíčková, vážím si toho, že jste se jako jedna mála postavila za učitele. A sama to zmiňujete, že reformy měly začít už dávno a já se ptám, proč nezačaly? Co vám v tom brání? A máte vůbec plán, jak zvýšit nejen úroveň školství jako takovou, ale i platy ve školství?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

4:44 Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

Stovky zemědělských podniků z celé země se sjednotily pod jedním praporem a především mezi sebou dal…