V Praze se sejdou ministři zahraničí V4 a východoevropských zemí

3. 5. 2016 6:09

V Praze dnes začíná další ze schůzek ministrů zahraničí Visegrádské skupiny (V4) a partnerských zemí. Tentokrát se šéfové diplomacií středoevropského kvarteta, jemuž do poloviny roku předsedá Česko, setkají se svými protějšky ze zemí Východního partnerství. Jednání se zúčastní také ministři zahraničních věcí Nizozemska, Švédska a Německa, eurokomisař pro rozšíření EU Johannes Hahn a zástupkyně vysoké představitelky EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Helga Maria Schmidová.

V Praze se sejdou ministři zahraničí V4 a východoevropských zemí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek

Dvanáct evropských ministrů a představitelé EU se do Prahy sjedou dnes v podvečer. Podle informací ČTK budou ladit pozice před středečním jednáním, během nějž by se zástupci jednotlivých zemí měli zabývat možnostmi rozvojové spolupráce, rozvoje dopravní infrastruktury, občanské společnosti, vzdělávání nebo zdravotnictví.

Program Východního partnerství je jednou z prioritních oblastí české zahraniční politiky, a Česko ji proto vytklo také mezi priority svého předsednictví V4. Východní partnerství zahrnuje šestici východoevropských států Arménii, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzii, Moldavsko a Ukrajinu. Projekt, který spadá pod Evropskou politiku sousedství byl zahájen v roce 2009 s cílem podpořit proevropské směřování těchto států.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…