VIDEO Brusel volí Drahoše. Štětina, Pospíšil, Pavel Svoboda s kolegy vám vysvětlí, proč máte taky

19. 1. 2018 9:28

Europoslanci z Evropské lidové strany Jaromír Štětina, Luděk Niedermayer, Jiří Pospíšil, Tomáš Zdechovský, Pavel Svoboda, Stanislav Polčák, Michaela Šojdrová si zcela jednomyslně přejí, aby funkci hlavy státu nově zastával současný prezidentský kandidát Jíří Drahoš. Na facebookové stránce „Drahoš na Hrad“ proto v krátkém videu uvedli své důvody a tady jsou...

VIDEO Brusel volí Drahoše. Štětina, Pospíšil, Pavel Svoboda s kolegy vám vysvětlí, proč máte taky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta ČR Jiří Drahoš
reklama

Jako první se ujal slova europoslanec Luděk Niedermayer. „Chci prezidenta, kterého si budu vážit,“ řekl jasně a předal své slovo Jaromíru Štětinovi, který zvolení Jiřího Drahoše prý nepovažuje za riziko, jak například straší pomluvačný inzerát na jeho osobu.

„Chci prezidenta, který nebude bezpečnostní riziko pro naši zemi,“ zdůraznil. A v jeho slovech ho dále podpořil i další europoslanec Jiří Pospíšil, kterému se zamlouvá i to, že Drahoš šéfoval Akademii věd. „Chci prezidenta, který si váží vzdělání,“ uvedl a pro vyslovení dalšího důvodu, proč volit Jířiho Drahoše, předal mikrofon kolegovi Tomáši Zdechovskému. „Chci prezidenta, který bude hájit skutečné české zájmy,“ uvedl svůj požadavek.

Pokračoval Pavel Svoboda slovy, že by si přál prezidenta, kterému zaleží na naší republice. „A také na našem společném dobru,“ dodal. Pro Stanislava Polčáka by prý Jiří Drahoš představoval i dobrého kapitána. „A to dobrého kapitána do rozbouřených vod,“ zkonkretizoval. Jako poslední se pro Drahoše vyslovila europoslankyně Michaela Šojdrová, podle které je to navíc i velmi šarmantní muž. „A hlavně naslouchá lidem,“ uzavřela.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pompeo na Hradě: Nebývalá urážka hlavy státu, povšiml si generál

20:07 Pompeo na Hradě: Nebývalá urážka hlavy státu, povšiml si generál

Šéf americké diplomacie Mike Pompeo se ve středu odpoledne setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Pre…