Vážil jsem si zločinců. Šlachta uzemnil diváky a řekl pravdu o policistech

13.12.2020 21:43

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se vyjádřil k internímu průzkumu od jednoho z vládních představitelů, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, podle něhož má šanci dostat se do Poslanecké sněmovny. Pokračoval s tím, že aktuální počínání vlády sleduje se značnou nelibostí. „Pan Hamáček buď koktal, anebo neuměl odpovědět,“ zhodnotil dnešní počínání šéfa vládní ČSSD a vyzval: „Vezměte si třeba kelímek s kávou a strčte si ho do sáčku, možná si budete vzpomínat.“ Pobavil jej také předseda ODS Petr Fiala a to, že chce být premiérem. To nebylo vše. Pak Šlachta odhalil, jaký má vztah ke zločincům. „Já jsem si hrozně vážil zločinců,“ zaznělo.

Vážil jsem si zločinců. Šlachta uzemnil diváky a řekl pravdu o policistech
Foto: repro FB, tan
Popisek: Robert Šlachta
reklama

Anketa

Pojedete na Vánoce k příbuzným?

41%
54%
hlasovalo: 13562 lidí
Zpočátku vysílání svého pořadu Napřímo Šlachta okomentoval interní výzkum, který jsme publikovali v sobotu, v němž se výzkumná agentura zabývala aktuální volební situací především s ohledem na potenciál koaličních partnerů. Naší redakci ji poskytl jeden z vládních představitelů. Průzkum, který není určen médiím, zahrnuje i jméno Mikuláše Mináře a též Roberta Šlachty, přičemž oba by se podle něj mohli dostat do Sněmovny.

„Oba subjekty, byť u Roberta Šlachty pouze v teoretické rovině, mají šanci na překročení pětiprocentní hranice nutné pro vstup do dolní komory Parlamentu,“ zní z průzkumu, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Šlachta poděkoval příznivcům, kteří jej ke vstupu do vrcholné politiky přesvědčují, dodal, že ho úvahy vstupu do politiky „pobavily“. Zdali se pokusí dostát průzkumu a jít do politiky, však zatím neprozradil.

Jan Hamáček

  • ČSSD
  • Od 12.4. 2021 pověřen řízením Ministerstva zahraničních věcí
  • 1. místopředseda vlády

Hned poté se obul do vlády. Kritizoval ji za omezování chodu hospod. Sám jednu navštívil a viděl, že hosté i obsluha všechna opatření přísně dodržují, přesto je možné, že ji opět bude čekat uzávěr. „Jsem člověk, který je velmi tolerantní vůči opatřením… ale nevnímám, že ta opatření jsou dobře a že by to dobře vláda komunikovala. Nemyslím si, že bychom pořád měli něco vymýšlet,“ vyřkl a směřoval ke zhodnocení debaty s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD). „Pan Hamáček buď koktal, anebo neuměl odpovědět, házel to buď na premiéra, nebo na ministra zdravotnictví,“ hodnotí. Podle Šlachty by bylo lepší, kdybychom se například u kompenzací inspirovali u okolních zemí, jako jsou Rakousko a Německo.

„Všechno si pamatujte a spočítejte to při těch volbách! Spočítejte to, jestli to plnili, a nenechte se ukonejšit řečmi, jak bude líp. Vezměte si třeba kelímek s kávou a strčte si ho do sáčku, možná si budete vzpomínat, že tady taková doba byla,“ vyzval též.

Během dnešní debaty jej měl též pobavit i lídr ODS Petr Fiala, který si myslí, že jeho ODS u voleb vyhraje. „Že je připravenej být premiérem… to je super. Premiér ale může být díkybohu jenom jeden, uvidíme, kdo to bude,“ podotkl.

Poté přešel ke kriminalistice a práci s podezřelými. Podotkl, že u nás jsou policisté u některých kauz značně pod tlakem, nemáme však mít obavy, že by to u nás vypadalo jako na Slovensku. „Já jsem byl naprosto neústupný v jedné věci, jestli policista vědomě hatí práci druhých policistů – únikem informací, spoluprací se zločinci, já bych byl pro automaticky o třetinu zvednout trest,“ dodal.

Pak vyjevil i svůj vztah ke zločincům: „Já jsem měl vždy rád, že buď jsem policajt, nebo jsem zločinec, loupežník. Já jsem si hrozně vážil zločinců, byla to hra, policajt – zloděj. Ale jednou to byl zloděj, nejde, aby byl policajt zloděj,“ podotkl s tím, že by policisté, kteří zneužívají své podstavení, měli mít tvrdší tresty než ostatní.

Celé video můžete zhlédnout zde:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…