První otázkou, kterou mu moderátor kladl, bylo to, jak hodnotí pololetní dohodu o toleranci vlády Andreje Babiše. Na to odpověděl, že sice některé věci byly zabezpečené jak organizačně, tak rozpočtově, každopádně u ochrany přírodního dědictví jsme jako Česká republika na bodu nula. V další otázce se moderátor dostal k připomínce Filipa, který řekl, že je třeba zajistit stabilitu a ekonomický rozvoj Česka proti chaosu. Tím prý myslel to, že Česká republika sleduje více zájmy USA než Evropské unie, a to je údajně špatně. „Podívejte se na naše vztahy například s Íránem, kde nejsme schopní prosadit zrušení zákona o Búšehru. Na druhou stranu kupujeme americké vrtulníky a italská firma Leonardo si stěžuje u Evropské komise, že narušujeme stabilitu evropského trhu. Musíme si rozmyslet, jestli jsme 52. stát USA, nebo jeden ze sedmadvaceti států Evropské unie,“ pronesl.
Poté se přešlo k výroku, který spoustu lidí pobouřil. Ten zněl: „Tak si nazkoušeli dostat lidi na Letnou, sice trochu nafoukli počet účastníků, ale přesto se jim to podařilo, těch lidí tam bylo poměrně hodně. Teď si vyzkoušeli blokádu hlavního nádraží, vyzkoušeli si kybernetický teroristický útok na nemocnici a zatím jim to prochází.“ Za tím si však prý pořád stojí. Dle Filipa se jedná o reakci na konání Milionu chvilek pro demokracii. Prý však neobviňuje přímo tuto organizaci, jen je prý třeba řádně vyšetřit, co se stalo a s jakým záměrem. „To je jeden z nejvážnějších problémů, co tady nastal. Už nejde o střelbu v Ostravě, ta byla podle dosavadního vyšetřování akce jednoho člověka. Kdežto ten hackerský útok na nemocnici…“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tle