Velký návrat na Úřad vlády. Martin Bursík bude radit s obnovitelnými zdroji

19.08.2022 17:52

Exministr životního prostředí Martin Bursík bude radit kabinetu Petra Fialy (ODS). Jako svého poradce si ho vybral ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (za STAN). Píše to server iRozhlas.cz.

Velký návrat na Úřad vlády. Martin Bursík bude radit s obnovitelnými zdroji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Bursík

Exministr Bursík má radit v oblasti jemu blízké – to znamená v oblasti životního prostředí. Kontrakt byl uzavřen v polovině srpna – a to mezi Bursíkem a Úřadem vlády. A právě ten smlouvu zveřejnil v Registru smluv.

Částka za poradenské služby v oblasti životního prostředí, a to především v problematice Evropské unie, se má odvíjet od počtu odpracovaných hodin, částka za hodinu je ve výši 300 Kč. Jak se však ve smlouvě uvádí, náročnost poskytovaných služeb ale nesmí překročit více než 80 hodin měsíčně.

Podle mluvčí vlády Veronika Lukášové bude podoba výstupů vždy v souladu s aktuálními potřebami Úřadu vlády jakožto centrálního koordinátora českého předsednictví v Radě EU.

„Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek oslovil RNDr. Martina Bursíka napřímo jakožto respektovaného odborníka k tématu obnovitelných zdrojů energie, který navíc detailně sleduje aktuální vývoj evropských politik v této oblasti,“ popsala následně Lukášová, jak se Bursík k postu dostal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Udávej ty, kteří šíří jiný názor než vláda!“ Vedle vládního „Braňmečesko“ je tu ještě něco. Petr Žantovský alarmuje

5:00 „Udávej ty, kteří šíří jiný názor než vláda!“ Vedle vládního „Braňmečesko“ je tu ještě něco. Petr Žantovský alarmuje

TÝDEN V MÉDIÍCH Cenzura je cesta ke svobodě, chrání tě před neschválenými informacemi. Uvědom si, že…