Věřím panu Ślachtovi, ne vedení policie. Na podporu plukovníka na odchodu koluje zemí petice

13. 6. 2016 21:43

Bouře kolem plukovníka Roberta Šlachty z ÚOOZ stále neutichá a pravděpodobně v nejbližších dnech ještě neutichne. Do celého sporu se totiž vloží prezident Miloš Zeman a tento týden se uskuteční také koaliční dohodovací řízení právě o reorganizaci policie. Ozývají se však i další občané České republiky, kteří se chtějí ke kauze vyjádřit.

Věřím panu Ślachtovi, ne vedení policie. Na podporu plukovníka na odchodu koluje zemí petice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, šéf ÚOOZ

Dosluhující šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se vzepřel připravované reorganizaci policie, a než by ji podpořil, raději se rozhodl odejít do civilu. Ačkoli původně předpokládal, že bude policistou po celý život.

Přestože je reorganizace policie výsostně v kompetenci nezávislého policejního prezidenta Tomáše Tuhého, stalo se z ní výbušné politické téma, dokonce tak výbušné, že hrozí rozpad vlády, protože se za Roberta Šlachtu postavilo hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem. Majitel Agrofertu a současný ministr financí naznačuje, že se koaliční sociální demokracie snaží ovládnout policii a dostat pod kontrolu útvar, který se nebojí zasahovat ani proti politikům. A zdá se, že někteří občané dávají Andreji Babišovi za pravdu. Podepsali petici na podporu Roberta Šlachty.

„Považuji Roberta Šlachtu za odborníka, důvěřuji jeho práci a trvám na jeho setrvání ve funkci u Policie ČR. Chci takovou policii, které věřím. Ne takovou, která se řídí heslem ‚kam vítr, tam plášť‘ a jde na ruku lobbistům nebo komukoli jinému. Robert Šlachta se svým týmem má ve své práci dlouhodobě skvělé výsledky a chci, aby u Policie pokračoval a dělal dál skvěle svoji práci. Nesouhlasím s takovou reorganizací, se kterou nesouhlasí Robert Šlachta a jeho lidé, protože jí nevěřím,“ napsala autorka Jindřiška Pavlová.

Její elektronickou petici prozatím podepsalo 188 občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jdeme do boje! Miroslava Němcová promluvila před hlasováním

22:15 Jdeme do boje! Miroslava Němcová promluvila před hlasováním

Poslanci ve středu rozhodují o dalším bytí vlády ANO a ČSSD v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO…