Veselovský jen „čuměl“. Vojtěch Filip to totiž na téma Ondráček a Babiš rozjel naplno

07.12.2017 9:12 | Zprávy

Šéf komunistů Vojtěch Filip vysvětloval v rozhovoru pro DVTV.cz, proč komunisté trvají na tom, aby sněmovní komisi pro kontolu GIBS předsedal bývalý policista Zdeněk Ondráček, který stál v roce 1989 proti lidem toužícím po svobodě. Filip má za to, že jde o odborníka, který GIBS ohlídá. Předseda komunistů toho řekl ještě mnohem víc.

Veselovský jen „čuměl“. Vojtěch Filip to totiž na téma Ondráček a Babiš rozjel naplno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Komunisté spolu s hnutím ANO a s SPD Tomia Okamury prohlasovali obsazení sněmovních výborů. To ale podle Filipa neznamená, že by komunisté byli připraveni vládnout s Andrejem Babišem (ANO). „Máme menší než padesátiprocentní programovou shodu s hnutím ANO,“ upozornil Filip na hlavní důvod, proč se komunisté do vlády nehrnou. Případná tolerance vlády je něco jiného, to si prý komunisté ještě rozmyslí. Obsazení sněmovních výborů a komisí podle Filipa rozhodně nemá nic společného s případnou tolerancí vlády. „To určitě ne,“ zdůraznil host.   

Pokud se komunisté přece jen rozhodnou vládu tolerovat, buď se při hlasování o důvěře vládě zdrží, nebo ji podpoří. Učiní tak v případě, že Babišova vláda prosadí zákon o obecném referendu a zaváže se celé čtyři roky zvyšovat důchody i minimální mzdy. „U nás jsou české mzdy, ale evropské ceny a to ještě za dvojí kvalitu potravin,“ zlobil se Fililp. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…