Vláda schválila použití 300 milionů korun, které jsou už nyní připraveny k převedením obcím a městům na okamžité řešení povodňové situace. Vláda také rozhodla o nasazení vojáků.
Nouzový stav má umožnit "efektivnější provádění konkrétních záchranných prací a odstraňování povodňových škod", vysvětlil předseda vlády.
Vláda je podle Nečase připravena okamžitě uvolnit i další finanční prostředky. Premiér zmínil, že v horizontu dvou dní je například možné uvolnit 1,3 miliardy ze Státního fondu dopravní infrastruktury na opravy silnic a železničních tratí.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



