Vokřál myslí, že bude v zastupitelstvu Brna po volbách šest stran

05.10.2018 19:27

Primátor Brna a lídr hnutí ANO Petr Vokřál si myslí, že se do brněnského zastupitelstva dostane po volbách šest, maximálně sedm uskupení. Řekl to dnes ČTK. Podle Vokřála je ale možné, že se tam dostane i 12 subjektů, což by komplikovalo poskládání koalice. Nyní je v zastupitelstvu osm stran a hnutí, koalici tvoří pět z nich. Kandidátku do voleb má 23 subjektů.

Vokřál myslí, že bude v zastupitelstvu Brna po volbách šest stran
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Petr Vokřál, ANO

Vokřál odevzdal svůj ohlas odpoledne v městské části Kníničky. „Myslím si, že po volbách bude v zastupitelstvu méně stran. Ale uvidíme, karty rozdávají voliči. Vždycky je to strašně složité a stávají se překvapení,“ uvedl Vokřál.

Pro hnutí ANO by si přál lepší výsledek, než se kterým hnutí v Brně před čtyřmi lety těsně vyhrálo před ČSSD. Tehdy získalo 19,93 procenta. „Chtěli bychom více, abychom si řekli, že mělo smysl to, co jsme udělali, že to voliči ocenili,“ uvedl Vokřál.

Přál by si vyšší volební účast než v minulých komunálních volbách, kdy přišlo jen bezmála 39 procent voličů. „Účast je těžké tipovat. Myslím si, že není nic burcujícího na to, aby byla rekordní účast. Byl bych ale rád, kdyby přišlo kolem 42 nebo 45 procent. Když pak člověk poslouchá, co všechno je špatně, ale lidé nejdou k volbám, je to těžké,“ řekl Vokřál.

Navečer odvolil i jihomoravský hejtman Bohumil Šimek (ANO), který odevzdal hlas v městské části Židenice. „Nejdůležitější je, aby lidé projevili svoji aktivitu a šli k volbám. Doufám, že volební účast na jižní Moravě bude nejméně srovnatelná s celorepublikovým průměrem,“ uvedl Šimek.

Volby do měst a obcí se konají dnes a v sobotu. Voliči vybírají také třetinu senátorů.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ajaj. Jiřího Dienstbiera se v ČT ptali na to, co neslyšel rád. Takto to dopadlo

8:02 Ajaj. Jiřího Dienstbiera se v ČT ptali na to, co neslyšel rád. Takto to dopadlo

Ve studiu České televize se sešli tři senátoři: Tomáš Czernin, Miroslav Adámek a Jiří Dienstbier. Z …