Volební právo – důchodcům sebrat, mladým dát, jsou připraveni. Aktivista má jasno

07.01.2024 11:05 | Monitoring

Když můžou být rodičem, proč by nemohli i volit. Podle bloggera a aktivisty Jaroslava Krále by mělo dojít ke snížení věku pro účast ve volbách z dnešních 18 na 16 let. Především pak, když tyto změny schvaluje prezident Petr Pavel. Naopak by Král volební právo sebral důchodcům, jak se již vyjádřil v uplynulých měsících.

Volební právo – důchodcům sebrat, mladým dát, jsou připraveni. Aktivista má jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Mladou generaci je podle Krále potřeba do politického dění aktivně zapojit a dát jí najevo, že se s ní v tomto ohledu počítá. „Mladým lidem se tím vytvoří a upevní demokratický návyk, z něhož budou těžit i do budoucna. Podpoří se tím nejen občanská angažovanost, ale také vzdělanost,“ píše Král na Seznam Médium, že volební právo by mělo být od 16 let.

Svůj postoj opírá i o slova prezidenta Pavla, podle kterého jsou mladí lidé na taková závažná rozhodnutí dostatečně zodpovědní a osobnostně vyzrálí. „Nejmladší generace má podle EU díky technologiím i vynikající přístup k informacím. S tím souhlasí i současný český prezident Petr Pavel. Podle jeho názoru mladí lidé neznamenají svou přítomností u volebních uren žádné bezpečnostní riziko pro stát,“ uvádí Král.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Sociální sítě

Opravdu si myslíte, že sociální sítě ubližují dětem? Proč se o nich neustále mluví jen negativně. Ano, je třeba děti hlídat a vést k tomu, jak se pohybovat na internetu, ale zamezit jim přístup k sociálním sítím nebo nějak omezovat to, aby používali internet podle mě není správná cesta. Doba je pros...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Realita !!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekarelhrabě , 07.01.2024 13:11:54
Mladí udělali školy za peníze důchodců ! Důchodci tu postavili teplárny ,elektrárny ,hutě ,přehrady, dálnice, železnice, domy s kancelářemi pro úředníky, nemocnice, domy, byty ,školy ,školky tak to prodejte a dejte to důchodcům na důchodový účet !! A ne aby trpěli ti co tu vybudovali hutě a další podniky a politici co tam většinou ještě sedí to vše prodali nechali vytunelovat nebo se na tom podíleli !§ Důchodci co pracovali by měli mít jak v Německu jízdné zdarma atd.

|  16 |  0

Další články z rubriky

Rozhodnete o remigraci. Le Penová dává Francouzům vážný slib

7:10 Rozhodnete o remigraci. Le Penová dává Francouzům vážný slib

Politička Marine Le Penová slíbila Francouzům ústavní referendum o migraci. Považuje ho za jediný zp…