Volte osobnosti, vyzval prezident Zeman. Sám chce hlasovat napříč stranami

05.10.2018 13:01

Občané by podle prezidenta Miloše Zemana měli volit v dnes začínajících volbách do Senátu a obecních zastupitelstev, aby se do funkcí nedostali horší lidé než ti, které sami preferují. Zeman to řekl novinářům při dnešní návštěvě výstavy Doteky státnosti. Zprávu přinesla ČTK.

Volte osobnosti, vyzval prezident Zeman. Sám chce hlasovat napříč stranami
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman
reklama

Sám bude dnes odpoledne hlasovat pro osobnosti napříč stranami. Podobný způsob hlasování, tzv. panašování, by vedle komunálních voleb rád viděl i u sněmovních či krajských voleb.

Zeman bude hlasovat dnes odpoledne v Praze 5 Lužinách. Kandidáty, které na velkých volebních lístcích zaškrtne, vybíral dlouho. „Preferuji panašování. Uvítal bych, kdyby to bylo možné i ve volbách krajských a parlamentních," uvedl. Zejména v Praze je podle něj „volební plachta" obrovská. „Zatímco zatrhnout jednu stranu trvá dvě minuty, panašování je časově náročné," dodal prezident.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Na kandidátce téměř každé strany se podle Zemana najdou osobnosti. „Najdete (na nich) i spoustu neosobností, které sice najdou odvahu kandidovat, ale není za nimi žádná práce," konstatoval. Přednost dal proto skutečným osobnostem z různých stran.

Lidé by podle Zemana měli hlasovat z jednoduchého důvodu. „Aby se na příslušná místa dostali vámi navrhovaní kandidáti. Neboť ti, které by volili jiní, by mohli být ještě horší než ti, které preferujete vy. Omlouvám se za cynismus této odpovědi," řekl Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…