Vývoj v kauze Skripal: EU přikročila k dalším sankcím proti Rusku

21. 1. 2019 15:56

Evropská unie se rozhodla uvalit sankce na některé členy ruské, dříve sovětské vojenské rozvědky GRU. Britové totiž tvrdí, že mají dost důkazů o tom, že Sergeje Skripala na britské půdě otrávili právě členové GRU. Informuje o tom ČTK.

Vývoj v kauze Skripal: EU přikročila k dalším sankcím proti Rusku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU
reklama

Dva důstojníci ruské vojenské rozvědky GRU, které britská strana viní z pokusu o usmrcení Sergeje Skripala a jeho dcery v britském Salisbury, budou mít zakázaný vstup do EU a jejich evropský majetek bude zmrazen. Totéž platí také o šéfovi GRU Igoru Korobovi, který zemřel v listopadu 2018, a zástupci šéfa GRU Igoru Kostjukovi, který rozvědku momentálně řídí.

Ruská strana však celé měsíce odmítá, že by měla cokoli společného s chemickým útokem na Sergeje Skripala a jeho dceru. Britové však trvají na svém. Mají dokonce za to, že novičoku – smrtelnému jedu, padla za oběť žena, která přiša do kontaktu s látkou zcela náhodou.

„Stejný mechanismus dnes EU využila také vůči syrskému středisku odpovědnému za vývoj a produkci chemických zbraní a proti pěti syrským činitelům, kteří za práci tohoto střediska přímo odpovídají. V tiskové zprávě to uvedla Rada EU na okraj jednání ministrů zahraničí bloku,“ napsala ČTK.

Sluší se dodat, že EU již dříve uvalila na Sýrii ropné embargo a další omezení. Jsou zmraženy evropské prostředky syrské centrální banky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …