Vývoj v kauze Skripal: EU přikročila k dalším sankcím proti Rusku

21. 1. 2019 15:56

Evropská unie se rozhodla uvalit sankce na některé členy ruské, dříve sovětské vojenské rozvědky GRU. Britové totiž tvrdí, že mají dost důkazů o tom, že Sergeje Skripala na britské půdě otrávili právě členové GRU. Informuje o tom ČTK.

Vývoj v kauze Skripal: EU přikročila k dalším sankcím proti Rusku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Dva důstojníci ruské vojenské rozvědky GRU, které britská strana viní z pokusu o usmrcení Sergeje Skripala a jeho dcery v britském Salisbury, budou mít zakázaný vstup do EU a jejich evropský majetek bude zmrazen. Totéž platí také o šéfovi GRU Igoru Korobovi, který zemřel v listopadu 2018, a zástupci šéfa GRU Igoru Kostjukovi, který rozvědku momentálně řídí.

Ruská strana však celé měsíce odmítá, že by měla cokoli společného s chemickým útokem na Sergeje Skripala a jeho dceru. Britové však trvají na svém. Mají dokonce za to, že novičoku – smrtelnému jedu, padla za oběť žena, která přiša do kontaktu s látkou zcela náhodou.

„Stejný mechanismus dnes EU využila také vůči syrskému středisku odpovědnému za vývoj a produkci chemických zbraní a proti pěti syrským činitelům, kteří za práci tohoto střediska přímo odpovídají. V tiskové zprávě to uvedla Rada EU na okraj jednání ministrů zahraničí bloku,“ napsala ČTK.

Sluší se dodat, že EU již dříve uvalila na Sýrii ropné embargo a další omezení. Jsou zmraženy evropské prostředky syrské centrální banky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…