Z toho se posadíte: Nové informace o působení George Sorose. Jde i o Českou republiku, velmi známá jména. Neziskovky, peníze...

17.01.2019 16:56 | Zprávy

Senátor Ivo Valenta se pozastavil nad únikem informací, podle kterých docházelo k ovlivňování veřejného mínění americkým miliardářem Georgem Sorosem při volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 pomocí volebních projektů, které měly zabránit stranám kritizujícím Evropskou unii a její proimigrační politiku, aby dosáhly vysokých volebních výsledků. „Pravda zvítězila!“ napsal na svém Facebooku k této zprávě a zmínil se i o bývalém náměstkovi brněnského primátora Matěji Hollanovi.

Z toho se posadíte: Nové informace o působení George Sorose. Jde i o Českou republiku, velmi známá jména. Neziskovky, peníze...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: A zase George Soros. Tentokrát v srdci

Ivo Valenta na svůj facebookový profil napsal dlouhý příspěvek ohledně amerického miliardáře George Sorose. Ke svému textu připojil i video zpravodajství TV Prima. V tomto videu se hovoří o Sorosově ovlivňování voleb do Evropského parlamentu v roce 2014. Tato skutečnost vyplynula z uniklých Sorosových e-mailů a projektů nevládních organizací, podpořených Sorosem. V dokumentech zveřejněných počítačovými piráty je patrné pozměňování veřejného mínění, kdy se za podpory zkušených novinářů snažil Soros omezit vliv politických uskupení, jež kritizovala Unii a její proimigrační politiku. K tomuto ovlivňování Soros využil též právníků a sociálních médií.

Video z reportáže TV Prima o Georgu Sorosovi můžete zhlédnout ZDE:

„PRAVDA ZVÍTĚZILA! Jsem opravdu rád, že pravda vyšla na povrch a že se ji nebojí zveřejnit média,“ vyjádřil své nadšení nad zveřejněnou zprávou o Sorosovi a jeho ovlivňováním veřejného mínění Ivo Valenta. „Dlouhodobě tvrdím, že se George Soros stejně, jako to dělal v mnoha zemích světa, snažil i u nás ovlivňovat politický život. A to i za pomoci jím placených organizací. Nedivím se, že na mne jako odplatu za kritiku Sorose tyto organizace opakovaně útočily a snažily se mne mediálně zdiskreditovat a pošpinit mé jméno naprosto směšnými útoky. Cíl byl podle mne zřejmý – napomoci Sorosovi zvrátit volební výsledky ve prospěch subjektů, které mu umožní pokračovat v jeho multikulturálních představách o zmonopolizovaném světě. Vždyť například občanské sdružení Brnění, které vyneslo do politiky aktivistu Hollana, získávalo peníze na své projekty mimo jiné právě od nadace Open Society Fund, jejímž zakladatelem je George Soros. Paradoxem bylo, že zatímco Hollan hystericky mobilizoval proti hazardu a především mé osobě a útočil na všechny politiky, kdo s jeho názorem nesouhlasili (pak se za své výroky musel omlouvat), jeho ‚mecenáš‘ Soros založil společnost, která provozovala přibližně 50 kasin po celém světě, navíc byla také světovým provozovatelem on-line kasin. To však bylo Hollanovi fuk – přece koho chleba jíš, toho píseň zpívej…,“ pokračoval Valenta.

Bývalý náměstek brněnského primátora z hnutí Žít Brno Matěj Hollan se „proslavil“ hned několika kauzami, jež rezonovaly širokou veřejností i mimo samotné Brno. „Proslul“ například výrokem o zplyňování, kdy prohlásil: „V Brně bývalo dříve vícero národností, které jsme si dílem zplynovali, dílem vyhnali,“ načež se musel omluvit: „Po uvážení jsem se rozhodl omluvit všem, kterých se dotkl můj včerejší výrok. Češi se zplynování Židů fyzicky neúčastnili, protože ani nemohli,“ uvedl tehdy Hollan. Dodal, že formulace věty byla chybná. „Za zkratkovitost svého výroku se omlouvám a ani nejzarytější český antisemita nemohl být dozorcem v koncentráku.“ S hnutím Žít Brno je taktéž spojováno i obhajování migrace, přičemž Hollanův nejznámější výrok v této souvislosti byl: „Už dnes v Brně žije přes 2 000 lidí z islámských zemí a 1 000 arabsky hovořících. Přijmout další desítky migrantů nikomu neublíží. Můžeme tím prokázat solidaritu s ostatními zeměmi. Nevyzýváme k přijímání desetitisíců migrantů, to už by bylo těžké,“ jak uvedl v červenci minulého roku.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:
Pozn. redakce: 79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ivo Valenta

79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: rak

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znepokojený EU aktivista. Volby nedopadly, tak začal hledat nepřítele

21:30 Znepokojený EU aktivista. Volby nedopadly, tak začal hledat nepřítele

Prounijní aktivista Tomasz Peszyński bije na poplach, že je potřeba „zastavit vekou populistickou re…