Za srandou kolem králíků paní Malé se dějí zásadní věci. Obeznámený Bohumil Pečinka upozorňuje na snahy Šlachty i povýšení Ištvanovy pravé ruky

05.07.2018 21:44

Komentátor Bohumil Pečinka se na webu E15.cz rozhovořil o politizaci justice. A to v souvislosti s novou ministryní spravedlnosti Taťánou Malou a jejím skandálem ohledně opisování diplomových prací.

Za srandou kolem králíků paní Malé se dějí zásadní věci. Obeznámený Bohumil Pečinka upozorňuje na snahy Šlachty i povýšení Ištvanovy pravé ruky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka
reklama

„Zatímco se národ baví opisovanými diplomovými pracemi ministryně spravedlnosti Malé, probíhají v zákulisí tvrdé střety o podobu justice a ovládnutí policie. Před pár dny bylo uzavřeno výběrové řízení na šéfa policejní inspekce (GIBS),“ poznamenal Pečinka s tím, že se na místo hlásí nejen bývalý poslanec Chalupa (ANO), ale i například šéf lounského státního zastupitelství Dragoun.

„Boj o GIBS, z něhož premiér Babiš nevybíravě vyštval exšéfa Murína, významně pohne kameny na mocenské šachovnici v zemi. Podobný střet probíhá mezi ministryní financí Schillerovou (ANO) a úředníky z Ministerstva vnitra. Předmětem sporu je dávný požadavek financí, aby celní správa nebyla už jen správním orgánem, který uděluje pokuty a předává vážnější případy policii,“ dodal Pečinka se slovy, že hra je o to, jaké získají celníci pravomoci. 

Původní text ZDE.

„A do třetice: server česka-justice.cz přinesl zprávu, že ministryně spravedlnosti Malá testovala během návštěvy u prezidenta Zemana, jestli by nebyl proti odvolání nejvyššího státního zástupce a jeho nahrazení náměstkem olomouckého vrchního státního zástupce Pavlem Komárem. Tedy mužem, který byl v červnu 2013 skutečným mozkem razie na Úřadu vlády. Těžko říct, co si od tohoto kroku slibují. Zda je to jen intrika proti Lence Bradáčové zaměřená na oslabení její pozice, anebo ‚deal‘ ve stylu funkce výměnou za neutralizaci trestního stíhání premiéra,“ uzavřel Pečinka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

11:13 „Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

Nejeden proevropský politik v Česku si nenechal ujít příležitost vyzvat vládu, aby děkovala Evropské…