Za srandou kolem králíků paní Malé se dějí zásadní věci. Obeznámený Bohumil Pečinka upozorňuje na snahy Šlachty i povýšení Ištvanovy pravé ruky

05.07.2018 21:44

Komentátor Bohumil Pečinka se na webu E15.cz rozhovořil o politizaci justice. A to v souvislosti s novou ministryní spravedlnosti Taťánou Malou a jejím skandálem ohledně opisování diplomových prací.

Za srandou kolem králíků paní Malé se dějí zásadní věci. Obeznámený Bohumil Pečinka upozorňuje na snahy Šlachty i povýšení Ištvanovy pravé ruky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka

„Zatímco se národ baví opisovanými diplomovými pracemi ministryně spravedlnosti Malé, probíhají v zákulisí tvrdé střety o podobu justice a ovládnutí policie. Před pár dny bylo uzavřeno výběrové řízení na šéfa policejní inspekce (GIBS),“ poznamenal Pečinka s tím, že se na místo hlásí nejen bývalý poslanec Chalupa (ANO), ale i například šéf lounského státního zastupitelství Dragoun.

„Boj o GIBS, z něhož premiér Babiš nevybíravě vyštval exšéfa Murína, významně pohne kameny na mocenské šachovnici v zemi. Podobný střet probíhá mezi ministryní financí Schillerovou (ANO) a úředníky z Ministerstva vnitra. Předmětem sporu je dávný požadavek financí, aby celní správa nebyla už jen správním orgánem, který uděluje pokuty a předává vážnější případy policii,“ dodal Pečinka se slovy, že hra je o to, jaké získají celníci pravomoci. 

Původní text ZDE.

„A do třetice: server česka-justice.cz přinesl zprávu, že ministryně spravedlnosti Malá testovala během návštěvy u prezidenta Zemana, jestli by nebyl proti odvolání nejvyššího státního zástupce a jeho nahrazení náměstkem olomouckého vrchního státního zástupce Pavlem Komárem. Tedy mužem, který byl v červnu 2013 skutečným mozkem razie na Úřadu vlády. Těžko říct, co si od tohoto kroku slibují. Zda je to jen intrika proti Lence Bradáčové zaměřená na oslabení její pozice, anebo ‚deal‘ ve stylu funkce výměnou za neutralizaci trestního stíhání premiéra,“ uzavřel Pečinka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

7:45 Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

Designér a herní vývojář Daniel Vávra se na svém facebookovém profilu vyjádřil k podle svých slov ot…